Galaxy S9 ve Note 9 gece modu sorunu ile gündemde

Geçen ay bir kamera güncellemesi ile müşterilerinin kullanım tecrübesini daha düzgün bir düzeye yükseltmek isteyen Samsung, Galaxy S9 ve Note 9 kameralarına gece modu özelliğini getirmişti. Kullanıcılar Galaxy S9 ve Note 9 modellerine gelen gece modu güncellemesinden rahatsız üzere görünüyor. Söylenenler bu modun istikrarlı çalışmadığı istikametinde.

Galaxy S9 gece modu özelliği nasıl çalışıyor?

Fotoğraf çekimi konusunda daha âlâ sonuçların elde edilmesini sağlayan gece modu, son vakitlerde birtakım kullanıcıların mutlu olmadığı söyleniyor. Samsung’un iki taşınabilir aygıtında da yaşanan bu durum, kullanıcıya hem “kamera başarısız” diye bir bildirim gönderiyor. Ayrıyeten söylentiler, gece olmasına karşın gündüz havasında fotoğrafların çekildiği tarafında.

Söz konusu durumun, her S9 yahut Note 9 sahibini etkilemediğini söyleyelim.

Birkaç forum üyesi, kendilerince bir tahlil ürettiler ve şunu söylediler: “Fotoğraflarınızın en ve uzunluk oranını 4:3 ölçeği yerine 16:9 yapın. 16:9 ölçekli fotoğraflar 9.1 megapiksel iken 4:3 oranındaki fotoğraflar 12 megapiksel.

Galaxy S9 ile benzeri bir durum Note 9 cephesinde de yaşanıyor. Samsung, beklenenin tersine, bu mevzu hakkında şimdi resmi bir açıklama yapmadı. Önümüzdeki günlerde firma tarafından bir açıklama yapılacak üzere duruyor.

Başa dön tuşu