Galaxy Tab S5’in çıkış tarihi belli oldu!

Samsung’un uzun müddettir beklenilen yeni amiral gemisi tableti Galaxy Tab S5 şimdi tanıtılmamış olmasına karşın, iki ay öncesinde bu tabletin uygun fiyatlı versiyonu Galaxy Tab S5e tanıtıldı. Tabi, gözler hala Galaxy Tab S5 modelinde.

Samsung’a yakın kaynaklar Galaxy Tab S5 modelinin S-Pen takviyesine sahip olacağını onayladı. Bu sayede Apple’ın iPad Pro’da sunduğu kalem takviyesine, Samsung cephesinden rakip gelirken birebir vakitte çıkış tarihi belirli oldu.

Galaxy Tab S5 çıkış tarihi belirli oldu!

Samsung son beş yıl boyunca amiral gemisi tabletlerini Ağustos ayında tanıttı. Güney Koreli teknoloji devinin bu geleneği bozmayacağı ve Galaxy Note 10 ile benzeri halde tableti Ağustos ayında tanıtacağı belirtiliyor.

Yani, tabletin tanıtılmasına iki ay kaldı. Buna ek olarak yayınlanan raporda Tab S5 özellikleri hakkında birçok ayrıntıya yer verildi. Tab S5 modeline bu yıl tanıtımı gerçekleştirilen / tanıtımı gerçekleştirilecek olan amiral gemisi telefonların neredeyse tamamında kullanılan Snapdragon 855 güç verecek.

6 GB RAM’in yer aldığı tabletin depolama kapasitesi 512 GB’a kadar ulaşıyor. Bunun yanı sıra Android 9 Pie işletim sistemi ile kutudan çıkacak olan tabletin ekran boyutu ve çözünürlüğü hakkında şimdi bir bilgi ortaya çıkmadı.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu