Galaxy Z Fold 5 özellikleri sızdırıldı

Samsung, geçtiğimiz yıl tanıttığı Galaxy Z Fold ve Z Flip modelleriyle kullanıcıların beğenisini kazanmayı başardı. Bu yıl tanıtılması beklenen Galaxy Z Fold 5 modelinin özellikleri ortaya çıktı.

İşte Galaxy Z Fold 5 özellikleri

Galaxy Z Fold 5, gücünü Snapdragon 8 Gen 2 işlemciden alacak. Samsung için özel üretilen versiyon ile karşımıza çıkacak yeni modelde, 3.36GHz saat suratında çalışan performans çekirdeği kullanılacak. İşlemcinin öbür çekirdekleri ise 2.8GHz ve 2.0GHz frekansında çalışacak.

Galaxy Note serisine son veren Samsung, artık Galaxy S Ultra modellerine S-Pen takviyesi sunuyor. Sızdırılan bilgilere nazaran şirket, Note serisinin yerini doldurmak için Galaxy Z Fold 5 modelinde S-Pen ile karşımıza çıkacak.

Cihazın 158.5 mm x 67.5 mm x 14.5 mm – 16mm boyutlara sahip olacağı belirtiliyor. Galaxy Z Fold 5, selefine nazaran 3 mm uzun ve 0.4 mm daha kalın olacak.

7.6 inç iç ekran boyutu ile tanıtılacağı belirtilen aygıtın çözünürlüğü ise 1768 x 2208 piksel olacak. Katlanabilir Dinamik AMOLED 2x ile karşımıza çıkacak aygıtın ekranı Gorilla Victus ile korunacak. Aygıtta IPX8 sertifikası olacağını belirtmekte yarar var.

Yeni model, Android 13 tabanlı One UI 5.1 arayüzüyle karşımıza çıkacak. Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5 modellerinin 2023’ün üçüncü çeyreğinde tanıtılacağı kestirim ediliyor.

Başa dön tuşu