Geçtiğimiz yılın en çok satan oyunları belli oldu

Oyun pandemi devrinden bu yana önemli bir muvaffakiyetle yoluna devam ederken, “en çok satılan oyun hangisi” sorusu da her yıl olduğu üzere merak uyandırdı. 2022’nin en çok satan oyunları belirli oldu.

Pandemi periyodunda adeta altın çağını yaşayan oyun piyasaları, 2022 yılını tekrar doğuş olarak kıymetlendirdi. Bilhassa de yılın son aylarında oyunseverlerin beğenisine sunulan oyunlar, oyuncuları heyecanlandırmayı başarırken, “en çok satılan oyunlar hangileri oldu” sorusunun karşılığı ise ünlü araştırma ve tahlil platformu NPD tarafından verildi.

Platform tarafından aktarılan rapora nazaran Amerika Birleşik Devletleri’nde 2022 yılının en çok satılan oyunu Ekim ayının son günlerinde satışa sunulan Call of Duty: Çağdaş Warfare 2 oldu. Call of Duty: Çağdaş Warfare 2 her ne kadar yılın bitmesine az bir vakit kala sunulmuş olsa da yeniden de en çok satılan isim olmayı başarmasının önüne geçemedi. O denli ki Call of Duty: Çağdaş Warfare 2, satışa sunulduğu birinci 10 gün içerisinde bile 1 milyar dolardan fazla yarar elde ederek seri içerisinde adeta büyük bir rekora imza atmayı başardı.

Geçtiğimiz yılın en çok satan oyunları

En çok satan oyunlar listesinin ikinci sırasındaki isme bakıldığında ise burada Elden Ring ismini görmek mümkündür. Pek çok oyun eleştirmeni tarafından yılın en güzel oyunu olarak bedellendirilen Elden Ring, satış konusunda Call of Duty oyununun gerisinde kalmaktan kurtulamadı. 2022 yılının en çok satışa sunulan üçüncü oyunu ise Madden NFL 23 oldu. Elbette ki bu noktada listenin Amerika Birleşik Devletleri için geçerli olduğunu eklemek gerekiyor. Madden NFL serisi, başka ülkelere nazaran burada çok daha tanınan bir oyundur. Amerikalı oyuncular tarafından en çok ilgi gösterilen oyunlardan bir oburu ise God of War: Ragnarök olurken, listenin beşinci sırasını ise Lego Star Wars: The Skywalker Saga bulunuyor. Yılın en çok beğenilen oyunları hakkında elde edilen bilgiler şu an için bunlarla kısıtlı olup, oyunların popülerliği her geçen gün daha da artmaya devam ediyor.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu