GM 9 Pro Android Q Beta programında!

Google’ın yeni işletim sistemi Android Q, pek çok yenilikle geliyor. Android One programına dahil olan General Mobile GM 8 ve GM 9 Pro Android Q Beta programına dahil edildi.

GM 8 ve GM 9 Pro Android Q Beta programında!

Geçtiğimiz sene Android Pie Beta güncellemesini kullanıcılara sunan General Mobile, bu sene de Android Q Beta güncellemesini GM 8 ve GM 9 Pro modellerine sunmaya başladı. Beta sürümü ile birlikte yeni işletim sisteminin getirdiği yenilikleri pek çok şahıstan evvel deneyimleyebilir ve bu sürümü kullanmaya başlayabilirsiniz.

Güncellemeye siz de dahil olmak istiyorsanız General Mobile GM 9 Pro için buraya, GM 8 için buraya tıklayarak formu doldurabilirsiniz. Güncellemenin şimdi beta kademesinde olduğunu ve pek çok hata içerebileceğini söyleyelim. Bu durumlara karşı evvelden yedekleme almanızı tavsiye ediyoruz.

General Mobile GM 9 Pro özellikleri

GM 9 Pro 6,1 inçlik Full HD+ AMOLED ekrana sahip. 2160 x 1080 piksel çözünürlüğe sahip olan bu ekranı ise Corning Gorilla Glass 5 koruyor. Biyometrik doğrulamaya gelince, telefonun parmak izi sensörü arka kasaya yerleştirilmiş durumda. Dolby Atmos teknolojisinden yararlanan GM 9 Pro, çift hoparlör desteği sunuyor.

GM 9 Pro teknik özelliklerine geçtiğimizde, işlemci tarafında Snapdragon 660 platformunu kullanılan telefonda, 4 GB RAM ve 64 GB dahili hafızaya yer verilmiş. Bu dahili hafızayı microSD kart yardımıyla 256 GB’ye kadar çıkarabiliyorsunuz.

Android Q özellikleri

Gelişmiş akıllı yanıtlama, karanlık mod, hareketlerle gezinme üzere pek çok yeniliği beraberinde getiren Android Q, daha kolay kullanım imkanı da sunmakta. Şimdi beta evresinde bulunduğu için çok stabil çalışmayacak olan işletim sisteminin, kararlı sürümde daha başarılı bir hal alacağını söyleyebiliriz.

Başa dön tuşu