Google Haritalar limitler içinde kalmayı sağlayacak!

Google’ın toplumsal bir trafik navigasyon uygulaması olan Waze’yi satın almasının üzerinden yaklaşık altı yıl geçti. Fakat, ortadan geçen bu mühlet zarfında Waze’nin öne çıkan özellikleri Google Haritalar’a eklenmeye devam ediliyor.

Kısa müddet evvel 40’tan fazla ülkede hem sabit hem de taşınabilir radar pozisyonlarını Haritalar uygulamasına eklenmiş ve bu sayede kullanıcıların trafik cezalarından büyük oranda kurtulması sağlanmıştı.

Google Haritalar sürat göstergesi özelliğine kavuştu!

Ekranın sol alt köşesine yerleştirilen sürat göstergesi hudutları aştığınızda sizi uyarıyor ve seyir suratınızı anlık olarak görebilmeniz sağlanıyor. Göstergenin kullanıma sunulduğu birinci ülkeler ABD, Belçike, İngiltere ve Brezilya oldu.

Bu özellik kullanıma sunulduğunda Navigasyon Ayarları menüsü altındaki Sürat Göstergesi seçeneğini etkin hale getirmek kâfi oluyor. Bu sayede bulunduğunuz yoldaki sürat hududunu ve aracınızın suratını tıpkı anda görebiliyorsunuz.

Bunlara ek olarak haberinde başında belirttiğimiz radar özelliğinin kullanıma sunulduğu ülkeler: Avustralya, Brezilya, ABD, Kanada, İngiltere, Hindistan, Meksika, Rusya, Japonya, Andorra, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Çekya, Estonya, Finlandiya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İsrail, İtalya, Ürdün , Kuveyt, Letonya, Litvanya, Malta, Fas, Namibya, Hollanda, Norveç, Umman, Polonya, Portekiz, Katar, Romanya, Suudi Arabistan, Sırbistan, Slovakya, Güney Afrika, İspanya, İsveç, Tunus ve Zimbabwe olarak sıralanıyor.

Başa dön tuşu