Google iade isteyen kullanıcıya 10 telefon gönderdi!

Google Pixel 3, güçlü özellikleri ile hayli dikkat çeken bir model. Bununla birlikte her markada olabileceği üzere, kimi Pixel 3 modellerinde de sorunlarla karşılaşmak mümkün olabiliyor. Yurt dışında yaşayan bir Reddit üyesi, Pixel 3 modelinde yaşadığı kimi sıkıntılardan ötürü telefonunu iade etmek istedi. Google iade talebinde bulunan kullanıcıya çok farklı bir karşılık verdi. Yaşanan ilginç olayla ilgili ayrıntılar haberimizde.

Google iade isteyen kullanıcıya 10 adet Pixel 3 gönderdi!

Reddit kullanıcısı Cheetoz tarafından aktarılan bilgilere nazaran, kullanıcı arızalı Pixel 3 modelini göndererek para iadesi talebinde bulundu. Bu talebin akabinde kullanıcıya 80 dolarlık bir vergi iadesi ödendi. Cheetoz kalan 820 dolarlık fiyatın neden ödenmediğini araştırırken, şok edici bir olayla karşılaştı. Google, iade talebi isteyen kullanıcıya 10 adet Pixel 3 daha göndermişti.

Google yasal olarak kullanıcıyı, eserleri geri göndermeye zorlayamaz. Lakin Cheetoz, bu eserleri geri iade etme noktasında ısrarcı üzere gözüküyor. Kullanıcı şu an bulunduğu pozisyonda avantajlı olduğunu kabul etse de, bu durumun doğru olmadığını düşünüyor. Şayet parasının geri kalan kısmı ödenirse, gönderilen aygıtları iade edeceğini belirten kullanıcı, para ödemesi yapılmazsa gönderilen telefonları satarak telafi edeceğini de söylüyor.

Cheetoz tarafından yapılması istenen iade meblağı, yaklaşık 820 dolar. Bununla birlikte Google tarafından gönderilen 10 adet Pixel 3 ise yaklaşık dokuz bin dolar ediyor.

Sizin bu durumla ilgili görüşleriniz neler? Tıpkı durum sizin başınıza gelse, nasıl bir yol izlerdiniz?

Başa dön tuşu