Google Pixel 3a dayanıklılık testinde!

Google’ın uygun fiyatlı akıllı telefonları olan Pixel 3a ve Pixel 3a XL modelleri geçtiğimiz haftalarda San Francisco’da düzenlenen Google Geliştiriciler Konferansı’nın bu yılki ayağı olan Google I/O 2019‘da resmi olarak tanıtılmıştı.

Google Pixel 3a dayanıklılık testleri ile tanınan hale gelen JerryRigEverything isimli YouTube kanalının konuğu oldu. Böylelikle telefonun art tarafında cam yerine plastik malzemenin kullanılmasının avantaj / dezavantajları ortaya çıktı.

G00gle Pixel 3a dayanıklılık testi yayınlandı!

Ekran çizilmesi ile başlayan dayanıklılık testinde aygıtın ekranı beşinci düzeye kadar direnç gösterirken, altıncı düzeyden itibaren ekranda önemli çizikler oluşuyor. Ekranda Asahi Dragontrail Glass muhafaza teknolojisi kullanılıyor

Her iki tarafında yer alan kamera bıçak darbeleri karşısında dayanıklılığını sergileyerek çizilmezken, telefonun yan kısımları diğer rakipleri ile misal formda bıçak darbeleri sonrasında kolaylıkla hasar alıyor.

Ekran ateşe maruz bırakıldığında leke oluşması hayli uzun sürüyor. Parmak izi okuyucu bıçak ile çizilmesine karşın meselesiz bir biçimde çalışmaya devam ederken, aygıt bükülme testinden geçiyor.

Başa dön tuşu