Samsung hızlı şarjda vites yükseltiyor

Güncel akıllı telefon modellerinde 25W’a kadar süratli şarj takviyesi sunan Samsung, bu pahalarla birlikte rakiplerinin bir ölçü gerisinde kalmaktaydı. Şarj teknolojileri üzerinde uzun müddettir çalışma yürüten Samsung hızlı şarj konusunda değerli bir adım attı.

Samsung süratli şarj ünitesini tanıttı!

26-28 Haziran tarihleri ortasında Şanghay’da gerçekleşen MWC etkinliğinde 45W hızlı şarj ünitesinin tanıtımını yapan Samsung, ileriye dönük planları hakkında da birtakım ayrıntıları netleştirmiş oldu. Yeni teknolojinin taşınabilir eserlerde ne zaman kullanılacağı hakkında bir açıklamada bulunmayan şirketin, Galaxy Note 10 modelinde bu teknolojiye yer verme ihtimalinin bulunduğu biliniyor.

Samsung’un süratli şarj konusunda rakiplerine nazaran biraz daha çekimser davranmasının en kıymetli nedenlerinden birisi de, Galaxy Note 7 modelinin bataryasında yaşadığı problemlerden kaynaklanıyor. Şirket yaşanılan olayların akabinde bu hususta biraz daha tedbirli davranmayı tercih etmişti.

Yeni süratli şarj ünitesi hangi modellerde karşımıza çıkabilir?

Daha evvelden ortaya çıkan sızıntılara nazaran Samsung, Galaxy Note 10 ve Galaxy A90 modellerinde yeni 45W süratli şarj teknolojisine yer verebilir.

Başa dön tuşu