Google Play Store teması yeniden tasarlandı

Nisan ayında Google Gereç Teması’nı duyuran Google, ortadan geçen kısa müddetin ardından Google Play Store dizaynını değiştirdi. Google Play Store teması Android’de resmi olarak yayınlanmaya başladı.

Yeni Google Play Store teması neler sunuyor?

Yeni Google Play Store teması, uygulama marketine sade bir tasarım getiriyor. Uygulama çubuğundaki uygulamalar konusunda nazaran artık farklı renklere sahip. Uygulamalar ve oyunlar yeşil renkte görünürken, filmler ve tv şovları kırmızı renkte, sesli kitaplar ise mavi renkte görünüyor.

Yeni Play Store teması ile yazı fontu da değişiyor. Google Sans fontunun kullanıldığı uygulama marketinde iç içe olan sekmeler, alt çubuk sayesinde ortadan kalkıyor. Bu alt çubuk daha evvel üstte yer alıyordu.

Yeni dizaynın son kullanıcıya ne vakit ulaşacağı hakkında şimdi bir bilgi bulunmuyor. Lakin güncelleme dağıtılmaya başlamış durumda. Yakın vakitte tüm kullanıcılara ulaşması beklentiler ortasında yer alıyor.

Google’ın neredeyse tüm servislerinde dizaynlarını değiştirildiğini görüyoruz. Bu tasarım değişikliklerinin, öbür uygulamaların hepsinde görülmesi bekleniyor.

Başa dön tuşu