Hometech Alfa 130P İnceleme!

Bütçe dostu eserleri ile dikkatleri üzerine çeken Hometech, en yeni modellerinden biri olan Alfa 130P‘yi kullanıcıların beğenisine sundu. Pekala aygıt bizlere neler sunuyor? Gereç kalitesi ne kadar düzgün? Bilhassa hangi kesite hitap eden bir bilgisayar olarak karşımıza çıkıyor 130P?

Teknolojioku olarak Alfa 130P’ye yakından göz atıyoruz! 

Hometech Alfa 130P İnceleme!

Alfa 130P, orta segment bir bilgisayar olarak karşımıza çıkıyor. Fiyatına nazaran hayli şık ve kaliteli bir tasarım anlayışıyla donatılan aygıt, bilhassa gümüş grisi ayrıntıları ile premium bir görünüm kazanmış durumda. Yaklaşık 1 kilo 350 gram tartıya sahip olan model, 1920×1080 çözünürlüklü 13.3 inç Full HD bir ekrana mesken sahipliği yapıyor. Metal kasası da eforu. 

Hometech Alfa 130P Teknik Detaylar

Intel Pentium N4200 kullanan aygıt 4 çekirdeği ile 1.1 GHz suratından 2.5 GHz suratına kadar ulaşabiliyor. Pentium N4200 işlemciye ek olarak 4 GB DDR3L RAM , 64 GB eMMC ve entegre grafik kartı yeniden aygıtta bizleri selamlıyor. Laptopların bilhassa en değerli sıkıntılarından biri de pil ve pil kapasitesi. Bu manada Alfa 130P modeli bizlere 4500 mAh’lık bir pil sunuyor.

Dışarıda kullanımlar için âlâ üzere görünen pil kapasitesi günlük işler yaparken yaklaşık 4 saatlik bir pil ömrü vaat ediyor.

Depolama konusunda da epey âlâ işler çıkaran cihaz M2 SATA SSD desteği  sunmakta. Genel olarak aygıtın teknik ayrıntıları bu istikamette. Pekala ya tasarım? Üstte da belirttiğimiz üzere epey premium bir dizayna sahip Alfa 130P. Aygıtın port kısmında 2 x USB 3.0, küçük HDMI, MicroSD ve 3.5mm kulaklık soketi mevcut. 

Hometech Alfa 130P Tasarım

Dahili kamera maalesef biraz online görüşmeler için çağın gerisinde kalmış durumda. Ön kamera kullanıcılara 2 MP çözünürlük sunmakta. Gerçi artık bilgisayar üzerinden kaç üzere online imajlı görüşme yapıyor orası tartışılır.

Kutusundan Windows 10 işletim sistemi ile çıkan aygıt, 316.×214.8×16.8 mm boyutlarında bir yapıya sahip. Bu sebeple taşıması hayli kolay ve hafif bir aygıt. Materyal kalitesi konusunda kullanıcıyı üzmediği için klavye konusunda da Hometech elinden gelenin en güzelini sunmaya çalışmış. Klavye ziyadesiyle hassas ve kullanımı rahat.

Özellikle tuş gruplarının geniş ve büyük tutulması kullanıcının yazı yazarken daha rahat hareket etmesini ne imkan sağlıyor.

Hometech Alfa 130P modeli bilhassa uygun fiyatı ve sunduğu özelliklerle tüketicinin epeyce ilgisini çekecektir diye düşünüyorum. Ekran kalitesi ve m2.sata dayanağının de olması hayli güzel ve avantajlı bir durum. Pekala ya aygıta şimdiki fiyat listesinden kaça ulaşabilirsiniz?

Hometech Alfa 130P şuan resmi teknoloji marketlerinde 2000 ile 2100 TL ortasında bulunabiliyor. Buna ek olarak Garanti ve Müdafaa Paketi ile de fiyatlar değişiklik gösterebiliyor elbette. Sınıfına nazaran biraz ağır olan, bununla birlikte yükü kadar da performans sunan Alfa 130P‘ye üstte yer alan görsellerden göz atabilirsiniz. 

Peki ya siz Hometech Alfa 130P hakkında ne düşünüyorsunuz? Fiyatı özelliklerine nazaran uygun mu? Niyetlerinizi yorumlar kısmından bizlere aktarmayı unutmayın! 

Başa dön tuşu