Yeni PlayStation 5 güncellemesi sızdırıldı!

İlk olarak 12 Kasım 2020 tarihinde piyasaya sürülen PlayStation 5, çıkışının akabinde pek çok güncelleme aldı. Bunlar çoğunlukla stabilizasyon dayanakları olsa da, güncellemeler sayesinde oyuncular tecrübelerini güçlendirdi. Bugün ise yeni güncelleme hakkında bir söylenti ortaya atıldı. O denli ki önümüzdeki PlayStation güncellemesi ayrıntıları ve çıkış tarihi muhakkak oldu.

Yeni PlayStation 5 güncellemesi tam Discord entegrasyonu içerecek!

Insider Gaming’in sızıntısına nazaran Sony, yeni PlayStation 5 güncellemesi ile birlikte tam entegre edilmiş Discord takviyesi getirecek. 7.00 versiyonu olarak isimlendirilen güncelleme, 8 Mart 2023 tarihinde oyunculara sunulacak. Ayrıyeten, 7.00 versiyonla birlikte konsolda bulut takviyesi de bulunacak. Bu sayede oyuncular kısıtlı olan depolama alanından tasarruf edebilecek.

Daha evvel tekrar Insider Gaming tarafından sızdırılan Discord takviyesi, 2022 yılında ortaya atıldı ve bu sene karşımıza çıkacak üzere görünüyor. Tıpkı kaynağa nazaran bulut takviyesi Sony tarafında ”Cronus” ismiyle aylardır geliştirilme basamağında. Insider Gaming, bulut dayanağının sırf PlayStation Plus Premium sahiplerine açılacağını bildirdi.

Son olarak sızıntı, Sony’nin önümüzdeki günlerde 7.00 PlayStation 5 güncellemesi testlerine başlayacağını ve 30 Ocak‘ta bu testleri bitireceğini söylüyor. Bulut takviyesinin şimdi tüm ülkelerde bulunmadığını ve bu dayanağın en azından birinci evrede makul bölgelerde sonlu olabileceğini belirtelim. Ayrıyeten bu sızıntının sırf bir iddia olduğunu hatırlatmakta yarar var.

Ayrıca son günlerde öteki bir sızıntı daha bulunuyor. Sızıntı daha evvelki sızıntıları nedeniyle itimat toplayan Winfuture’dan geliyor. O denli ki PlayStation 5, içerisinde iki adet DualSense bulunan yeni bir paketle satılacak. Aktarılan bilgilere nazaran hem dijital hem diskli sürüm için bu paket sunulacak. Ocak ayının sonundan itibaren piyasaya sürülecek olan bu paketin fiyatı ise şimdi belirli değil.

Peki siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce yeni PlayStation 5 güncellemesi kâfi mi? Görüşlerinizi Yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Başa dön tuşu