Google Pixel telefonları için yeni güncelleme geldi

Google Pixel telefonları, akıllı telefon piyasasında tutunmaya çalışıyor. Temmuz ayının gelmesiyle birlikte kapsamlı bir güvenlik güncellemesi paylaşan Google’ın yanı sıra, Android yetkililerinin ürettiği Essential Phone da yakın takibini sürdürüyor.

Google Pixel telefonları geniş bir denetimden geçirildi

Bu yama ile birlikte Pixel 3, Pixel 3 XL, Pixel 3a, Pixel 3a XL, Pixel 2 ve Pixel 2 XL ismine birkaç fonksiyonel özellik eklendi. Sesli komutlar için kullanılan OK Google uygulaması ve ilgili telefon modellerinin müzik algılaması güçlendirildi. Böylelikle, gözle görülür bir performans artışı sağlandı.

Yukarıda bahsedilen güncellemeleri, Essential Phone modelleri de alacak. Android’in müdafaa revizyonları için yaptığı çalışmalarda bulunmayan tek bir aygıt mevcut: Son güncellemesini Haziran ayında almış olan Pixel C. Pekala, yeni projenin ayrıntıları neler?

Android 9.0 Pie güncellemesi almış olan modeller

Android 9.0 Pie güncellemesi hakkında datalar yayınlandı. Buna nazaran “Hotword” (OK Google ve müzik algılaması) yeniliğini kullanan telefonlar şunlar:

— Pixel 2

— Pixel 2 XL

— Pixel 3

— Pixel 3 XL

— Pixel 3a ve

— Pixel 3a XL

Bazı aygıtların ön yükleme sırasında (Bootloader) takılı kalması sorununu çözen yamaya tabi olan aygıtlar:

— Pixel 3

— Pixel 3 XL

Acil indirme modu olan EDL sistemini kullanan fakat bu süreç sırasında boş bir ekranda takılı kalan aygıtların yaşadığı sorun giderildi. Bu sorunu daha evvelce çeken lakin artık bu türlü bir takılma ile uğraşmayan isimler:

— Pixel 3

— Pixel 3 XL

— Pixel 3a

— Pixel 3a XL

Japonca lisan dayanağı geliştirilmiş olan aygıtlar:

— Pixel

— Pixel XL

— Pixel 2

— Pixel 2 XL

—  Pixel 3

— Pixel 3 XL

— Pixel 3a

— Pixel 3a XL

Titan M modülünün performansı artırılan modeller:

— Pixel 3

— Pixel 3 XL

— Pixel 3a

— Pixel 3a XL

1 2

Başa dön tuşu