Google Play, geri ödeme alma sürecini uzattı

Google Play, geri ödeme alma süreciyle ilgili yeni bir değişikliğe imza attı. Arama motorunun dağıtım ve satış platformu, şirketin iade siyaseti gereği müşterilerine on beş dakika içerisinde geri ödeme yapmak zorundaydı. Google’ın idare kanadında bu hususla ilgili alınan en son karar, geri ödeme alma siyasetinde değerli bir değişikliğe yol açtı.

Google Play geri ödeme alma süreci ismine iade müddetini uzattı!

Kullanıcılar, kendi istekleri dışında öbürleri tarafından yapılan alışverişlerde yahut eserle ilgili duydukları memnuniyetsizliklerinde, şayet haklılar ise, paralarını geri alma hakkına sahipler. Bu hakkın yanı sıra; on beş dakika içerisinde yapılan iadeler, müşteriler için büyük bir vakit çıkarıydı. Ne yazık ki artık bu avantaj ortadan kalktı. Çünkü son güncelleme ile birlikte bu süreyi uzatan firma, kestirimi geri ödeme alma sürecini on beş dakikadan dört güne çıkardı.

Bu kararın kullanıcılara olan yansıması bir epey olumsuz olacak. Bunun olumsuzluk yüzünden, rastgele bir uygulama satın almak için ödediği meblayı geri almak isteyenlerin oluşturduğu iade talebi yoğunluğunda büyük bir artış yaşanacak. Bu artışın %38.000’e yahut daha fazlasına çıkacağı konuşuluyor. İadeler, tatil günleriyle yahut hafta sonu günleriyle çakışırsa bu süreç daha da uzayacak.

Böylesine bir değişikliğin sebebi, geri ödeme taleplerinin vakit kısıtlamasından ötürü titiz bir formda incelenmemesi. Google, bu ataktan itibaren çalışanlarından daha uygun bir randıman ve daha titiz bir inceleme performansı bekliyor.

Başa dön tuşu