Yeni iPad mini’yi aldık, kutusundan çıkardık! (vLog)

Yeni iPad küçük vLog’u ile karşınızdayız. Apple’ın en son çıkardığı iPad küçük modelini satın almaya giderken neler yaşadık? Küçük canavarla birinci müsabakamız nasıl oldu? Tüm bu soruların yanıtını eğlenceli vLog’umuzda bulacaksınız. Ayrıyeten görüntüde sizi yeni iPad küçük kutu açılışı da bekliyor.

Aynı vakitte bir yeni iPad küçük kutu açılışı görüntüsü olan bu görüntüde, yeni jenerasyon tableti kutusundan çıkarıyoruz.

Yeni iPad küçük kutu açılışı

Bildiğiniz üzere Apple, geçen mart ayında yeni iPad Air ve iPad Mini modellerini tanıttı. Biz de bu videomuzda bir Apple mağazasına gittik ve yeni iPad mini modelini satın aldık. Bakalım, yeni jenerasyon tablet ne üzere özelliklerle geliyor? Kutudan hangi aksesuarlarla çıkıyor? Kullanıcısına neler sunuyor? Eğlenceli videomuzda tüm bu sorulara cevap bulacaksanız.

Şimdi lafı daha fazla uzatmadan eğlenceli vLog ile sizi baş başa bırakalım. Uygun seyirler…

Yeni iPad küçük özellikleri

7.9 inç ekranı 1536 x 2048 piksel çözünürlüğünde ve 324 ppi yoğunluğunda olan yeni iPad mini, Retina ekranla geliyor. 500 ilişkin parlaklık sunan tablet, IPS ekranda DCI-P3 geniş renk yelpazesini de destekliyor.

Gücünü 6 çekirdekli A12 Bionic işlemcisinden alan yeni iPad küçük özellikleri ile dikkat çekiyor. İşlemcinin 2 çekirdeği 2.5 GHz suratında çalışırken, öbür düşük güç tüketimli 4 çekirdeği ise 1.6 GHz suratında çalışıyor.

Tasarım açısından mevcut çizginin bozulmadığı modelde kıymetli yenilikler özelliklerde yapılmış. Altın, uzay grisi ve gümüş renk seçeneklerine sahip tablet, Apple Pencil dayanağı ile geliyor.

A12 Bionic işlemcisiyle birlikte AR yeteneklerine da kavuşan tablette, kalemin dayanağı ile artık gelişmiş not alma özellikleri sunulmaya başlıyor. Bu sayede tabletin bilhassa eğitim ve iş için çok daha verimli kullanılabilecek hale geldiğini söyleyebiliriz.

Arkada f/2.4 diyafram değerine sahip 8 Megapiksel çözünürlüğünde tek art kameranın bulunduğu tablet otofokus dayanağıyla de dikkat çekiyor. Tabletin ön kısmında ise f/2.2 diyafram değeriyle gelen 7 Megapiksel çözünürlüğünde bir kamera kullanılıyor. Hem ön hem de art kamera Full HD görüntü kaydı yapabiliyor.

5.000 mAh bataryası bulunan yeni iPad mini, dahili olarak stereo hoparlör ve Touch ID dayanağıyla birlikte geliyor. Tabletin 300.5 gram tartısında olması da taşınmasını kolaylaştıran en kıymetli ayrıntı.

Yeni iPad küçük teknik özellikleri

Ekran: 7.9 inç (diyagonal) LED arttan aydınlatmalı Multi-Touch ekran
Çip: 64 bit mimariye sahip A12 Bionic çip
Depolama: 64 GB/ 256 GB
Arka kamera: 8 MP f/2.4, 1080p HD görüntü kaydı
Ön kamera: 7 MP f/2.2, 1080p 30 FPS görüntü kaydı
Boyut: 203,2 mm x 134,8 mm x 6,1 mm
Ağırlık: 300,5 gram
Bağlantı: Wi-Fi (802.11a/b/g/n/ac); eşzamanlı çift bant (2.4 GHz ve 5 GHz); MIMO özellikli HT80
Bluetooth 5.0 teknolojisi
Başlangıç fiyatı: 2.799 TL

Başa dön tuşu