Google’ın aracı bu kez kendi kazasını kaydetti

Google‘ın sokak imgelerini detaylı bir formda paylaşmak için daima manzara kaydettirdiği ve sokak sokak dolaştırdığı Google Street View aracı enteresan bir olayla karşımızda. Google Street View aracı, çarptığı bir tavşanın metrelerce üste uçmasını da kaydetti.

Google Street View aracı çarptığı tavşanı kaydetti

Google’ın harita üzerindeki tüm bölgeleri ayrıntılı bir biçimde fotoğrafa dönüştürme projesinin başrolü Google Street View aracı bu sefer bir kaza ile karşımızda. Polonya’nın kırsal yollarını dolaşan araç çatısına monte edilmiş 360 derecelik kamerayla kendi yaptığı kazayı kaydetti.

Polonya’nın Biala Droga kentini kaydeden araç karşısına çıkan tavşana çarparak hayvanı metrelerce havaya uçurdu. Bu imgelerin ortaya çıkmasıyla kimi kullanıcılar olaya dehşet içinde bakarken bazıları de bu aracın neden bu kadar süratli gittiğini sorgulamaya başladı.

Tavşanın sonuncu yazgısının ne olduğu şimdi bilinmese de toplumsal medyada hayvan severler bu olayın araştırılması konusunda haklı bir reaksiyon içerisindeler. Olay hakkında daha fazla bilgi için Google ile temas kuruldu. Ama Google tarafından resmi bir açıklama şimdi gelmedi.

Reddit kullanıcılarından biri de “Google otomobillerinin her vakit hayli yavaş olduğunu hayal etmiştim. Yanılmışım galiba.” dedi. Olay hakkında şirket tarafından resmi bir açıklama bekleniyor.

Başa dön tuşu