Gözlüksüz 3D görüntü sunan Asus Vivobook Pro 16X OLED tanıtıldı!

Kısa bir mühlet evvel başlayan CES 2023 kapsamında yeni teknolojiler kullanıcıların karşısına çıkmaya devam ediyor. Burada dünyanın dört bir yanından şirketler en yeni eserlerini sergileme ve tanıtma imkanına sahip oluyorlar. Bu kapsamda ön plana çıkan üreticilerden birisi de Asus. Tayvan merkezli firma son olarak gözlük olmadan 3D manzara sunabilen Asus Vivobook Pro 16X OLED modelini vitrine çıkardı. Pekala aygıt neler sunuyor?

Asus Vivobook Pro 16X 3D OLED özellikleri

Asus, CES 2023’te yakında çıkacak bir dizi dizüstü bilgisayarını duyurdu ve bunlardan biri, kullanıcıların 3D gözlük takmaya gerek kalmadan içerikleri 3D olarak görüntülemesine imkan tanıyan ASUS Vivobook Pro 16X 3D OLED. Natürel bu teknolojiyi kullanan birinci şirket Asus değil. Lakin firmanın savına nazaran bunu OLED ekranla birleştiren birinci üretici kendileri.

Dizüstü bilgisayar, 16 inç 3200 x 2000 (3.2K) çözünürlüklü 120 Hz yenileme suratı sunan OLED panele sahip. Ekran, kullanıcılara gözlük olmadan 3D manzara sunabilmek için göz takibi yapan kameralarla birlikte çalışabilen özel katmanlara sahip.

Cihazda Intel Core i913980HX işlemci mevcut. Birebir vakitte grafik tarafında NVIDIA GeForce RTX 4070 yer alıyor. Öteki yandan 64 GB’a kadar DDR5-4800 RAM ve 6500 MB/sn‘ye varan okuma suratına sahip 2 TB’a kadar PCIe Gen 4 SSD ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Doğal tüm bu ayrıntıların kullanıcı zevklerine ve gereksinimlerine nazaran özelleştirilebildiğini belirtelim.

Üründe 90 Wh batarya, fizikî kapaklı bir Full HD IR web kamerası, iki Thunderbolt 4 temas noktası, iki USB 3.2 Gen 1 Tip-A, HDMI 2.1 çıkışı, Gigabit Ethernet, standart bir UHS-II SD kart okuyucudan oluşan bir temas noktası seçimi ve birleşik ses jakı bulunuyor.

Asus VivoBook Pro 16X 3D OLED, siyah ve gümüş renklerde 3D ve 3D olmayan seçenekleriyle satışa sunulacak. Son olarak firma fiyatlandırma ve çıkış tarihini şimdilik açıklamadı.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Başa dön tuşu