Hangi Galaxy A Serisi, kimin için uygun? (Video)

Samsung Galaxy A Serisi modellerini sırasıyla karşımıza çıkardı. Biz de bu videomuzda hangi A Serisi modelinin kimin için uygun olduğu sorusuna karşılık verdik. Şayet, Samsung Galaxy A Serisi ailesinden bir model almayı düşünüyorsanız videomuzda merak ettiğiniz sorunun karşılığını bulacaksınız. Galaxy A Serisi telefonları ve Galaxy A Serisi özellikleri neler?

Hangi A Serisi modeli kime nazaran?

Samsung Galaxy A Serisi telefonları içinde toplam altı farklı model bulunuyor. Bunlardan Galaxy A10 giriş düzeyinde bir model olarak karşımıza çıkarken, Galaxy A70 ve A80 ailenin en üst düzeydeki modelleri olarak sıralanıyor. Pekala, Galaxy A Serisi özellikleri ayrıntılarına baktığımızda, bu modeller kime nazaran?

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri videomuzla baş başa bırakalım. İyi seyirler…

Samsung Galaxy A Serisi özellikleri

Samsung Galaxy A Serisi telefonları A80, A70, A50, A30, A20 ve A10 olmak üzere altı farklı model kullanıcılara sunuluyor. Natürel liste bu kadar kalabalık olunca hangi modelin kimler için uygun olduğu sorusu da akıllara geliyor. Bu videoda Galaxy A Serisi özellikleri ayrıntılarına yakından bakıyoruz.

Galaxy A Serisi içinde farklı avantajları ve teknik özellikleri olan modeller bulunuyor. Birinci olarak Galaxy A Serisi’nin pozisyonunu bilmek gerekiyor. Samsung Galaxy S ve Note ailesinin bir altında A Serisi ailesinin yer aldığını söyleyebiliriz. Orta-üst segment diyebileceğimiz ailede, Samsung eserlerinin tecrübelerine uygun fiyata sahip olabiliyorsunuz. Alışılmış, Galaxy A Serisi içinde de farklı modeller bulunuyor.

Kısa bir mühlet sonra Galaxy A80, piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Bu model hem ailesine hem de başka Samsung modellerine nazaran farklı bir tasarım anlayışına sahip. Galaxy A80’in en dikkat çeken özelliği ise üst açılan kamera sistemi sayesinde ekranda rastgele bir çentiğe ya da deliğe yer verilmemesi. 48 MP çözünürlüğünde ana kameraya 8 MP çözünürlüğünde ultra geniş açılı kamera ve derinlik sensörü eşlik ediyor. Gücünü Snapdragon 730’dan alan telefonda 8 GB RAM ve 128 GB dahili hafıza bizi karşılıyor. 3.700 mAh’lik bataryadan beslenen telefon yakın vakitte ülkemizde de satışa çıkacak.

Galaxy A70 modeline baktığımızda özellikleri ve fiyatıyla dikkat çektiğini söyleyebiliriz. Nispeten uygun fiyatlı model, büyük ekranlı bir telefon kullanmak isteyen kullanıcılara hitap ediyor. 6.7 inç büyüklüğünde Infinity-U ekran dizaynıyla gelen telefon, küçük çentiğiyle tam ekran tecrübesini kullanıcıya sunuyor. Gerisinde 3 kamera bulunan telefonun ana kamerası 32 MP çözünürlüğünde fotoğraflar çekebiliyor. Ayrıyeten, önde de bizi 32 MP çözünürlüğünde kamera karşılıyor. Ekrandan parmak izi ve yüz tanıma teknolojisi de Galaxy A70 modelinde bizi karşılıyor.

Galaxy A50 modeli ise bilhassa fiyatı ile öne çıkıyor. 6.4 inçlik ekrana sahip telefon, günlük kullanımda devasa bir ekran istemeyen kullanıcıları bekliyor. Günlük kullanımda pil özellikleri uygun olsun, birebir vakitte telefonu tek elle rahatça kullanabileyim diye kullanıcılar için ülkü olan Galaxy A50’de AMOLED ekran kullanılıyor. Telefonun gerisinde bizi 3 kamera karşılıyor. Bunlardan ana kameranın 25 MP çözünürlüğe ve f/1.7 diyafram pahasına sahip olduğunu söyleyelim. 4.000 mAh bataryadan beslenen ve 15W süratli şarj destekleyen telefonun bir günden daha fazla pil ömrü sunduğunu söyleyebiliriz.

Galaxy A Serisi’nin ortasında yer alan Galaxy A30 ise özellikleriyle ailenin tam ortasında olduğunu bize hissettiriyor. Tasarımı ile Galaxy A50’yi andıran telefon, ağabeyiyle teknik özellikleri ile birbirinden ayrılıyor. Gerisinde parmak izi okuyucusunun bulunduğu telefonun ekrandan parmak izi okuyucusu ise bulunmuyor. Ayrıyeten, geride iki kamera yer alıyor. Önde ve artta 16 MP’lik kamera bizi karşılıyor. Galaxy A30 da 4.000 mAh bataryadan besleniyor. Galaxy A50 yerine Galaxy A30 modelini tercih ettiğinizde, ekrandan parmak izi okuyucusuna sahip olamıyorsunuz. Ayrıyeten, ikili kamera suramı bulunan telefonda derinlik algılayıcı da ne yazıkki yok. Galaxy A30 modelinin 6.4 inçlik bir ekrana sahip olduğunu da söyleyelim.

Tüm bu modellerde Gorilla Glass ekran camı bulunuyor ve ekran çözünürlükleri Full HD+ olarak karşımıza çıkıyor.

Son olarak Galaxy A20 ve Galaxy A10 modellerine de bakmak gerekiyor. Galaxy A20’de 6.4 inçlik bir ekran kullanılıyor. Galaxy A20, Galaxy A30 modeline nazaran biraz daha mütavazi özelliklerle geliyor. 32 GB dahili hafızanın bulunduğu Galaxy A20’de 3 GB RAM kullanılıyor. Telefonun gerisinde ikili kamera suramı yer alıyor. Ana kamerası 13 MP çözünürlüğünde olan telefonun ikinci kamerası ise 5 MP çözünürlüğünde ve ultra geniş açılı olarak misyon alıyor. Bu modelde de 4.000 mAh batarya misyon alıyor. Uygun fiyata Galaxy A20 satın alan bir kullanıcı, Infiniti-U ekrana sahip olabiliyor.

Galaxy A Serisi’nin giriş segmenti modeli olan Galaxy A10’ baktığımızda bizi 6.2 inçlik bir ekran karşılıyor. Infiniti-U tasarımı bu modelde de dikkat çekiyor. Bu telefonda 3.4000 mAh batarya kullanılıyor. Sahip olduğu özelliklerine ve fiyatına baktığımızda bu bataryanın epey kâfi olduğunu söyleyebiliriz. Galaxy A10’un ardında ve önünde tek kamera yer alıyor. Telefon 2 GB RAM ile birlikte geliyor.

Tüm Galaxy A Serisi ailesinin uzun pil ömrü ile dikkat çektiğini söyleyebiliriz.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu