Harry Potter mobil oyunu için tarih belli oldu

Uzun vakittir beklenen Harry Potter taşınabilir oyunu için sonunda tarih muhakkak oldu. Harry Potter Wizard Unite muhakkak ülkelerde yakın vakitte oynanabilir olacak. Fiyatsız taşınabilir oyun şimdiden Play Store’da ön kayıt için oyuncuları bekliyor. Harry Potter mobil oyunu ne vakit çıkacak? Sorusu da böylelikle karşılık buldu.

Harry Potter taşınabilir oyunu ne vakit çıkacak?

Pokemon Go imalcisi Niantic tarafından geliştirilen oyun Pokemon Go ile misal bir oynanışa sahip olacak. Gerçek dünyayla içiçe olan oyunun beta sürümünün mayıs ayında Avustralya ve Yeni Zelanda’da yayınlandığını hatırlatalım. Oyun 21 Haziran günü ABD ve İngiltere’de de oyuncularla buluşacak. Oyunun tam sürümü için açıklama Niantic tarafından Twitter aracılığıyla yapıldı.

İlk etapta ABD ve İngiltere’de oynanacak oyunun ne kadar süratli bir formda başka ülkelere yayılacağı şimdi bilinmiyor. Fakat muhtemelen birçok Harry Potter hayranı için beklemek biraz güç olacak.

Oyun dediğimiz üzere Pokemon Go’nun ayak izini takip ediyor. Akıllı telefon kamerasıyla düşmanı görecek olan oyuncular çabaya kendi dünyasında girecek. Ayrıyeten oyuncular çeşitli vazifelerle temek öğeleri de toplayacak. İksir hazırlamak için oyunda seralar da bulunacak.

Oyunun ön kayıt sayfası Google Play Store’da ortaya çıktı. Fakat şimdilik iOS tarafında hiçbir indirme ilişkisi bulunmuyor.

Harry Potter Wizard Unite, 21 Haziran tarihinde fiyatsız olarak indirilebilecek. Uygulama içi satın almalar da oyunda mevcut. Alışılmış tüm bu ayrıntılar şimdilik sırf ABD ve İngiltere’deki oyuncuları ilgilendiriyor.

Başa dön tuşu