Hogwarts Legacy’in konsollar için çıkışı ertelendi

Warner Bros. Interactive Entertainment bugün Hogwarts Legacy’yi bir defa daha erteledi!

Şirket PlayStation 4 ve Xbox One sürümlerini 4 Nisan 2023’e geri atmaya karar vererek oyunun Nintendo Switch varyantını da 25 Temmuz’da yayımlamaya karar verdi.

Önceden, son jenerasyon sürümlerin, PS5, Xbox Series X/S ve PC yinelemeleriyle birlikte 10 Şubat’ta piyasaya sürülmesi planlanıyordu . Bugünkü gecikme, eski konsollara sahip Harry Potter hayranlarını hayal kırıklığına uğratacak olsa da, son kuşak donanım için şimdi hazır olmayan bir oyun örneği için Cyberpunk 2077’den diğerine bakmanıza gerek yok Bu son değişiklik, geliştirici Avalanche Software’e Harry Potter temalı oyunu eski sistemler için daha düzgün hale getirmesi için için vakit tanıyacak.

Warner Bros. başlangıçta büyücü oyununu 2021 lansmanı için planladı fakat daha sonra bu yıla ve nihayet 2023’e erteledi. 7 Şubat’tan itibaren, PS5, Xbox Series X/S yahut PC için Deluxe Sürümü satın alan şahıslara maceralarına başlamak için 72 saat erken erişim seçeneği sunulacak. Fakat ertelenen sürümlerin erken erişim mühleti olmayacak.

Hogwarts Legacy hakkında

Hogwarts Legacy, 1800’lerde geçen bir açık dünya aksiyon RPG’sidir. Harry Potter kitaplarındaki ve sinemalarındaki olaylardan evvelki yüzyılda özel olarak yaratılmış bir Hogwarts öğrencisi olarak oynuyorsunuz. “Büyücü dünyasının saklı bir gerçeğini ortaya çıkarmak için tehlikeli bir seyahate çıkarken” iksirler yapacak, büyüler öğrenecek ve arkadaşlar edineceksiniz.

Warner Bros., oyunun müellif JK Rowling’den yeni bir kıssa olmadığını, fakat orjinal vizyonuna sadık kalmasını sağlamak için takımıyla işbirliği yaptığını belirtiyor.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu