HongMeng OS önümüzdeki ay tanıtılabilir

Huawei’nin mevcut külfetlerinden sonra izlediği çıkış yollarından biri yeni bir taşınabilir işletim sistemi geliştirmek oldu. iOS ve Android sistemlerine rakip olması beklenen HongMeng OS önümüzdeki ay tanıtılabilir.

HongMeng OS, 9 Ağustos’ta tanıtılabilir

ABD Huawei gerginliği son günlerde Donald Trump’ın ataklarıyla yumuşamış durumda. Fakat Huawei kendi ekosistemini oluşturmakta kararlı görünüyor. Geliştirmeyi sürdürdüğü kendi işletim sistemi için birçok sızıntı ortaya çıkmıştı lakin Huawei tarafından net bir bilgi gelmedi. Paylaşılan konferans afişiyle bir arada yeni işletim sisteminin 9 Ağustos’taki Huawei Geliştirici Konferansı’nda tanıtılması güçlü bir ihtimal haline geldi.

Android işbirliğinin bitmesi halinde milyonlarca geliştirici ile yolları ayrılacak olan Huawei, AppGallery için davetlerini sürdürüyor. Çince bir afiş paylaşan şirket Huawei Geliştirici Konferansı’nın detaylarını da belirtmiş oldu. Konferansta 5G ve Objelerin İnterneti mevzuları, aktifliğin açılış sunumu, teknik tartışma forumu ve Codelabs isimli kodlama atölyeleri ile birlikte toplam üç oturumda gerçekleştirileceği açıklandı.

Konferansta yeni işletim sistemi HongMeng OS hakkında yeni bilgilerin açığa çıkması bekleniyor. HongMeng OS’in Android tabanlı olacağı açıklanırsa geliştiricileri çok fazla etkilemeyecek lakin tabanı farklı olursa geliştiriciler yeni bir işletim sistemine ve yazılım lisanına alışmak zorunda kalacak.

Başa dön tuşu