Huawei 5G teknolojisi ile pazarın lideri

Yavaş yavaş 5G teknolojisi ile ilgili daha fazla şey duymaya başlıyor. 5G teknolojisine sahip akıllı telefonlar yavaş yavaş piyasaya çıkmaya başlıyor. Operatörler de bu teknolojiyi belli ülke ve kentlerde kullanıcılara sunuyor. Şangay’da düzenlenen “5G is now” aktifliği de bu teknolojiyi mercek altına alıyor. Aktifliğe katılan isimler de biri de Huawei. Huawei bu aktiflikte kendi 5G teknolojisini anlattı. Huawei 5G teknolojisi konusunda liderliğini sürdürüyor.

Huawei 5G teknolojisi konusunda lider

Huawei 5G teknolojisi ile ilgili açıklamalar yaptı. Çinli şirket dünyanın en büyük 5G ekipman tedarikçisi olma unvanını elinde bulunduruyor. Zira, Huawei’nin tüm dünyada bu mevzuyla ilgili 50 ticari mukavelesi bulunuyor.

Huawei’nin bu teknoloji ile ilgili mukavele yaptığı ülkeler ortasında Güney Kore, Finlandiya, İsviçre ve İngiltere üzere ülkeler yer alıyor. Huawei’yi bu sıralamada Nokia ve Ericsson takip ediyor. Nokia’nın dünya çapında 30, Ericsson’un üse 18 mukavelesi bulunuyor.

Huawei sahip olduğu kontratlarla pazara hükmeden isim. Nokia’nın pazar hissesi ise yüzde 8.

ABD‘nin yasaklarıyla sarsılan Huawei, tüm bu yasaklara karşın 5G teknolojisi konusunda liderliğini müdafaayı başararak gücünü gösteriyor.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu