Huawei Android Q beta programından kaldırıldı!

Geçtiğimiz günlerde ABD hükümetinin aldığı kararla birlikte Google ilgiler askıya alınan Huawei’in birtakım telefonları kısa bir müddet evvel Android Q işletim sisteminin beta programına alınmıştı. Artık de Huawei Android Q beta programına sahip olan telefon modellerindeki bu programın büsbütün kaldırıldığı ortaya çıktı. Yani Huawei telefonlarında Android Q beta deneyimi yaşanamayacak.

Mate 20 Pro Android Q beta programından men edildi!

Google Huawei muahedesinin askıya altına alınmasından ötürü Huawei’in Android lisansının süreksiz süreliğini etkisiz bırakılması sonucunda bu durum da pek şaşırtan olmadı.

Huawei’in beta programına dahil olan Mate 20 Pro modeli, artık Google Android Q beta sayfasından siliniş durumda. Lakin Huawei’in internet sitesinde geliştiriciler için güncelleme sayfası hala daha yer alıyor.

Huawei akıllı telefon modelleriyle beta programı, sadece aşikâr başlı şahıslar tarafından kullanılabilecek. Bu bireyler de Google’ın belirlemiş olduğu uygulama geliştiricisi kişler olacak.

Huawei ve Google münasebetlerinin askıya alınması kullanıcıları birinci olarak beta programında etkiledi. Kullanıcıların ilerleyen vakitlerde daha hassas konularda etkilenip etkilenmeyeceği şimdi bilinmiyor.

Başa dön tuşu