Huawei ARK OS görüntüleri ortaya çıktı!

Huawei, Mart ayında yaptığı açıklamada mümkün ambargolara karşı ‘b planı’ olarak bir işletim sistemi geliştirdiklerini doğrulamıştı. Google ile yaşanan meselelerin akabinde gündeme gelen işletim sistemi, en son ‘ARK OS‘ olarak isimlendirilmişti. Huawei ARK OS imgeleri geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı!

Huawei ARK OS imgeleri ortaya çıktı!

Ortaya çıkan birinci tezler ve patentler, işletim sisteminin ‘Hongmeng OS‘ olarak isimlendirilebileceğini ortaya çıkartmıştı. Çin için ülkü bir isimlendirme olsa da, küresel kullanım için uygun görülmediğini düşündüğümüzden ‘ARK OS’ isminin de patenti alındı. İşletim sistemi ile ilgili bilinen ayrıntılara çabucak üstteki ilişkimizden ulaşabilirsiniz.

Bununla birlikte geliştirilme aşamasında olan yeni işletim sistemiyle ilgili manzaralar de geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı.

Huawei Central tarafından yayınlanan imgeler, yeni işletim sisteminin ayarlar menüsü ile ilgili arayüzü bizlere sunuyor. İşletim sisteminin şu an geliştirme evresinde olduğunu düşünürsek, tasarım açısından epeyce yol katetmesi gerektiğini söyleyebiliriz.

Uygulama mağazası tarafında da birtakım manzaralar bulunuyor. İşletim sistemi yaşanan olayların akabinde biraz aceleye gelmiş olsa da, arayüz açısından daha güzel bir manzara sunması beklenebilirdi.

Siz ARK OS imgeleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Arayüz tasarımı hoşunuza gitti mi?

Başa dön tuşu