Huawei çentik sorununu çözecek patenti aldı!

Huawei çentik problemini çözecek kıymetli bir patent aldı. Buna nazaran açılır kapanır bir kamera yapısına muhtaçlık duyulmadan kamera yerleşimi yapılabilecek.

Huawei çentik problemini çözüyor!

Huawei ve Xiaomi üzere firmalar, üst seviye teknik özellikler ile uygun fiyatları birleştirerek piyasayı domine etmeye devam ediyorlar. Bu şirketler, vakit zaman farklı tasarım anlayışlarına sahip telefonları da piyasaya sürerek kullanıcıların nabzını yokluyor.

Bu telefonların dizaynları beğeni görürse farklı fiyat ve teknik özelliklere sahip aygıtlar benzeri dizaynlar ile piyasaya sürülüyor. Böylelikle her keseye uygun, yeni dizayna sahip aygıtlar kullanıcıların tecrübesine sunulmuş oluyor.

Tabii, birtakım dizaynlar ise estetikten çok gereksinime nazaran şekilleniyor. Ekran kasa oranını azamî düzeye çıkarmak isteyen şirketler, her ne kadar güzel görünmese de “çentik” kullanmak zorunda kalıyor.

Bu tasarım her ne kadar güzel görünmese de kullanıcılara azamî ekran kasa oranını sunuyor. Artık Huawei, çentik meselesini ortadan kaldıracak değişik bir patent başvurusu yaptı.

Letsgodigital’in yayınladığı rapora nazaran Huawei, telefonun üst tarafında oval bir tasarım kullanacak. Bu oval tasarım sayesinde kamera ve sensör yerleşimi çarçabuk yapılacak, ayrıyeten aygıtta çentik sorunu da olmayacak.

Ayrıca patentte modellemesi çizilen telefonda iki adet kamera bulunuyor. Aygıtın parmak izi sensörü ise art tarafta görünüyor. Ayrıyeten aygıtın 3.5 mm kulaklık bağlantısı olacağı da patentte bilhassa belirtilenler ortasında yerini alıyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Kelam konusu tasarımı beğendiniz mi? Huawei çentik sıkıntısını bu türlü çözer mi? Yorumlarda belirtiniz.

Başa dön tuşu