Huawei EMUI 10 tanıtım tarihi açıklandı!

Huawei kullanıcıları tarafından merakla beklenen EMUI 10 güncellemesi hakkında birtakım yeterli haberlerimiz var. Huawei EMUI 10 tanıtım tarihi şirket tarafından açıklandı.

Huawei EMUI 10 tanıtım tarihi belirli oldu!

Huawei’nin 9 Ağustos – 11 Ağustos tarihleri ortasında düzenleyeceği Huawei Geliştirici Konferansı’nda pek çok yenilik duyurulacak. Şirketin yayın planına bakıldığında yeni EMUI sürümü ile ilgili bir lansmanın da gerçekleştirileceği gözüküyor. Bu güncellemeyi alan akıllı telefonlar, yeni arayüz ile birtakım yeni işlevlere sahip olacaklar.

Android Q tabanlı EMUI 10 şu an çok kısıtlı da olsa beta kullanımına sahip. 9 Ağustos tarihinde yapılacak olan resmi duyuru ile birlikte yazılımın, kararlı bir halde dağıtımına yavaş yavaş başlanacağı düşünülüyor. Bununla birlikte bu aktiflik hakkında merak edilen ayrıntılardan birisi de, Huawei’nin kendi işletim sistemini duyurup duyurmayacağı noktasında.

Huawei EMUI 10 alacak modeller

Huawei şu an için en az on yedi aygıtın güncelleme almasına kesin olarak baktıklarını belirtti. Bu modellerin haricinde, başka modellerin de güncelleme alması epey mümkün. Huawei tarafından güncelleme almasına kesin gözüyle bakılan modellere göz atalım :

Huawei P30 Lite / P30 / P30 Pro

Huawei Mate 20 Lite / Mate 20 / Mate 20 Pro / Porsche Design Mate 20 RS

Huawei P Smart 2019 / P Smart+ 2019 / P Smart Z

Huawei Mate 20 X / Mate 20 X 5G

Huawei P20 / P20 Pro

Huawei Mate 10 / Mate 10 Pro / Porsche Design Mate 10

Başa dön tuşu