Huawei işletim sisteminin ismi belli oldu!

Huawei pek çok markadan değerli ambargolarla karşı karşıya. Bilhassa işletim sistemi tarafında kıymetli riskler yaşama ihtimali bulunan Huawei, geçtiğimiz aylarda kendi işletim sistemi üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Geçtiğimiz günlerde Huawei CEO‘su tarafından tarihi açıklanan Huawei işletim sistemi’nin ismi belirli oldu!

Huawei işletim sistemi! : Hongmeng

Çinli teknoloji devi, uzun müddettir geliştirmekte olduğu işletim sistemi için ‘Hongmeng‘ ismini tescil ettirdi. 24 Ağustos 2018 tarihinde başvurusu yapılan ismin, geçerlilik mühleti ise 14 Mayıs 201913 Mayıs 2029 olarak belirlenmiş durumda. Şu an için bilindiği kadarıyla geliştirilmekte olan işletim sistemi akıllı telefonlar, bilgisayarlar, tabletler, giyilebilir cihazlar, televizyonlar ve arabalar dahil olmak üzere üniversal bir platform olarak kullanılacak.

Yeni işletim sistemi tüm Android ve Web uygulamaları ile uyumlu bir formda çalışacak. Şimdilik bunun nasıl gerçekleşeceği bilinmese de, kullanıcılar için hayli kıymetli bir ayrıntı olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte şirketin uygulama mağazası tarafında da farklı alternatiflere baktığını biliyoruz.

Siz işletim sisteminin ismi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce yeni işletim sistemi başarılı olabilecek mi?

Başa dön tuşu