Twitter hesabını kalıcı olarak silme

Twitter, hem dünya genelinde hem de Türkiye’de en tanınan toplumsal ağlar ortasında yer alıyor. Özellikle haber takibi odağında kullanıldığı görülen Twitter hesapları, belli nedenler ile kapatılmak istenebiliyor. Pekala, Twitter hesabını kalıcı olarak silme nasıl yapılıyor? İşte ayrıntılı anlatım ile Twitter hesap silme işlemi!

Twitter hesabı silinmeden dikkat etmeniz gereken detaylar!

Twitter hesabını kalıcı olarak silme isimli yazımızda anlattıklarımızı hakikat biçimde yaptığınız takdirde hesabının büsbütün kapanır ve süreç sonunda tıpkı kullanıcı ismi ve şifre ile tekrar oturum açamazsınız. Yani yine Twitter hesabı açmanız ve sıfırdan takipçiler kazanmanız, diğerlerini takip etmeniz ve yeni bir profil yapılandırmanız gerekir. Bu nedenle hesap silme öncesinde birkaç defa düşünmenizi tavsiye ediyoruz. Twitter’da, hesap silme sürecini geri alabilme için, kullanıcılara muhakkak bir müddet tanır.

Twitter hesabını silme öncesinde, Twitter arşivinizi indirebilirsiniz!

Twitter hesabınızı silme öncesinde daha evvelden yaptığınız paylaşımları vs. başka bilgileri indirmek isteyebilirsiniz. Twitter‘da kullanıcılara bilgilerini kaydetme imkanı sunuyor.

Twitter datalarınızı indirmek için Twitter > Ayarlar > Twitter Dataların > Twitter Arşivin yolunu izleyerek, “Twitter Bilgilerini İndir” kısmından ile arşiv oluşturulmasını talep edebilirsiniz. Bu alan son derece özel bilgileri içerdiği için, Twitter bir sefer daha size şifre soracaktır. Arşiv hazır olduğunda kullanıcının email adresine, bilgilendirme mail’i gelecektir.

Twitter hesabını kalıcı olarak silme – Twitter hesap silme işlemi

9Twitter hesabını silmek, temelinde başka pek çok toplumsal ağdan daha kolaydır. Twitter hesabını silmek için birinci olarak aşağıdaki kontağa tıklayın.

:: https://twitter.com/settings/accounts/confirm_deactivation

Açılan sayfada hesabı devre dışı bırakma kısmını görebilirsiniz. Açıılan sayfadaki “@Devre dışı bırak butonuna tıkladığınızda hesabınız silinir.

30 gün içinde, Twitter hesap silme sürecini geri alabilirsiniz!

Yaptığınız süreç sonrasında hesabınızdaki datalar 30 gün boyunca Twitter tarafından saklanır. Şayet 30 gün geçmeden tıpkı kullanıcı ismi ve şifre ile oturum açarsanız hesabınız yine faal olur. Tekrar hesap kapatmak isterseniz, üstteki hesap silme sürecini tekrarlamanız ve tekrar 30 gün beklemeniz gerekir.

Twitter kullanıcı isminizi kaybetmek istemiyor musunuz?

Eğer sileceğiniz hesabın kullanıcı ismini gelecekte yeni bir hesap açtığınızda kullanmayı düşünüyorsanız, hesabınızı silmeden evvel kullanıcı isminizi değiştirmeniz gerekir. Aksi takdirde birebir kullanıcı ismi ile yeni bir hesap oluşturmanız mümkün olmaz.

Twitter hesabınız silindikten sonra 1 ay mühlet ile bu karardan vazgeçebilirsiniz

Devre dışı bırakma ve 30 gün akabinde Twitter hesabının kalıcı olarak silinmesi sonrası, Twitter‘daki datalarınız bir mühlet daha, öbür kullanıcılara görünebilir. Lakin o bilgilere tıklansa dahi artık hesabınıza ulaşmak mümkün değildir.

Başa dön tuşu