Asus ZenBook Duo Pro ve ZenBook Duo tanıtıldı

Asus, dünyanın en büyük bilgisayar donanımı aktifliği olan Computex 2019’da dizüstü bilgisayar dünyasının yeni oyuncusu olan ZenBook Duo Pro modelini tanıttı. Bilgisayar iki ekranıyla dikkat çekiyor.

Asus ZenBook Duo Pro iki 4K ekranla geliyor

ZenBook Pro Duo iki 4K ekran ile birlikte geliyor. Dizüstü bilgisayarda olağan olarak gördüğümüz 15 inçlik bir 16: 9 OLED paneli ile birlikte direkt klavyenin üstünde bir 32: 9 IPS “ScreenPad Plus” ekran barındırıyor. Asus’un, MacBook Pro Touch Bar’a değerli bir rakip geliştirdiği kesin.

ScreenPad Plus, işlev tuş satırına sahip tam boyutlu bir klavye içeriyor ve dokunmatik yüzey direkt sağa yerleştirilmiş. Tasarımıyla Asus Zephryus’un ince oyun dizüstü bilgisayarlarını andıran yeni model, trackpad’i sayısal tuş grubu olarak kullanmanıza müsaade veren dokunmatik alana da sahip.

Asus, ayrıyeten ScreenPad Plus için ikincil bir denetim panelinden daha fazlasını yapan bir yazılım geliştirmiş lakin tam ekran olarak, hatta iki küçük 16: 9 1080p ekrana bölmek için de kullanılabiliyor ve çoklu masaüstü vazifesini de başarılı bir biçimde uygulayabiliyor. Böylelikle web sitelerinde gezinirken veya Excel tabloları ile çalışırken tıpkı anda görüntü izleme yahut müzik dinlemeye de imkan sağlıyor. OLED ekrana sahip olan alan mat kaplamayla birlikte geniş açıda görüntüleme tecrübesi sunuyor.

ZenBook Pro Duo, Nvidia RTX 2060 ekran kartına sahip sekiz çekirdekli Intel Core i9 işlemciyle bir arada geliyor. Alexa ve Cortana ile birlikte kullanılmak üzere tasarlanmış dört adet uzak alan mikrofonuyla komutların net algılanması için geliştirilmiş. Thunderbolt 3 temas noktası, iki adet USB-A temas noktası, bir 3.5mm kulaklık jakı ve HDMI irtibat noktalarına da sahip.

Asus ayrıyeten daha ucuz ve daha küçük 14 inçlik bir model olan ZenBook Duo‘yu da tanıttı. Tasarım olarak Pro modeliyle tıpkı olan bilgisayar, 4K yerine full HD ekran ve MX250 ekran kartı barındırıyor. Asus ZenBook Pro Duo ve ZenBook Duo için şimdi fiyatlandırma hakkında açıklama yapmasa da bu yılın üçüncü çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Başa dön tuşu