Huawei Mate X 5G hız testi sonucu ortaya çıktı

Son periyotta yaşadığı tüm zorluklara karşı çalışmalarını sürdüren Huawei, geçtiğimiz aylarda tanıttığı katlanabilir akıllı telefonu Huawei Mate X 5G sürat testi bir görüntü ile ortaya çıktı.

Huawei Mate X 5G, 1 Gbps sürate ulaşıyor

Bilindiği üzere ABD yaptırımı ile birlikte Google, Android web sitesinden Mate X ve Huawei P30 Pro‘yu kaldırmıştı. Huawei, bir yıl boyunca çip ve öteki bileşenlerini stokladığını açıklaması, Mate X’i bu yaz için muhtemel bir piyasaya sürme atılımını hayata geçirebilirdi. Fakat, Android yerine yüklenmiş olan ARK OS ile aygıtın Çin dışında ne kadar tanınan olacağı belirsizliğini koruyor.

Mate X için son açığa çıkan bilgi ise Huawei üst seviye yöneticisi He Gang’in paylaştığı 5G şebekesinde internet suratının 1000 mbps (1 Gbps) sürate ulaştığı görülen bir görüntü oldu.

Huawei Mate X kapalı pozisyondayken 1148 x 2480 piksel çözünürlüğe sahip 6.6 inçlik bir ön ekrana sahip. Tıpkı vakitte, art ekran tıpkı çözünürlükte 6.4 inç büyüklüğünde bulunuyor. Cihaz açıldığında, toplam 2200 x 2480 piksel çözünürlüğe sahip neredeyse 8 inçlik bir tablet boyutuna geliyor. Yaptırımlardan sonra ne olacağı bilinmez ancak telefonun 2600 dolarlık fiyat etiketi taşıması bekleniyor.

Başa dön tuşu