En İyi Mobil Multiplayer Oyunlar – 2023

Yazımızda kalabalık arkadaş topluluklarında oynanabilecek multiplayer mobil oyunlar listesini hazırladık. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte mobil platformlara çok sayıda multiplayer oyunlar sunuldu.

Mobil cihazlar için geliştirilen multiplayer oyunları, grafik açısından masaüstü oyunlarını aratmıyor. Mobil multiplayer oyun oynarken oyuncular masaüstündeki oyunlar gibi büyük keyif alıyor. Arkadaş ortamında mobil online oyunlar ile bol eğlenceli ve keyifli zaman geçirirken rekabeti de doruk noktalarda yaşayabilirsiniz.

En İyi Mobil Multiplayer Oyunlar Listesi

 • Brawl Stars
 • Call of Duty Mobile
 • Roblox
 • League of Legends: Wild Rift
 • Unkilled
 • Critical Ops: Multiplayer FPS
 • Guns Royale: Mobile Team PvP
 • Last Day on Earth: Dead War
 • Command Conquer: Rivals X
 • PUBG Mobile
 • Mobile Legends: Bang Bang
 • Clash Royale
 • Clash of Clans
 • FIFA Mobile
 • Kelimelik
 • Rocket League Sideswipe

Brawl Stars

Brawl Stars; mobil cihazlarda oynanabilecek oyunların başında geliyor. En iyi mobil multiplayer oyunlar listesindeki Brawl Stars, benzersiz deneyimler sunmasıyla oyunculara keyifli anlar yaşatıyor. Bu oyunda arkadaşlarınıza karşı ya da onlarla birleşerek modlarla mücadele ederek eğlenebilirsiniz.

Call of Duty Mobile

Multiplayer oyunlar mobil listemize Call of Duty Mobile oyununu ekleyebiliriz. Oyunda 3D grafikler kaliteli şekilde oluşturulmuş. Çok sayıda haritanın olduğu oyun; tek oynanabildiği gibi kalabalık arkadaş topluluğuyla da oynanabiliyor. Ayrıca oyucular oyunu; hareketli mi, durağan mı oynayacağını seçebiliyor.

Call of Duty Mobile APK

Call of Duty Mobile APK

Call of Duty Mobile APK veya Google Play’den yüklenebilen popüler FPS oyunudur. Online mücadelelere katılmak için hemen Call of Duty mobil oyunu yükleyin.

İndir

Roblox

Dünyanın en popüler oyunları içerisinde yer alan Roblox, birçok içerikten oluşuyor. Sanal sandbox oyunu olan Roblox, mobil oyun standartlarıyla karşılaştırıldığında eski oyundur.  Roblox’un uzun yıllardır popüler olması, oyuna devamlı içerik eklenmesinden kaynaklanıyor. Roblox oyunları birbirlerinin yaratmış olduklarını oynayabiliyorlar.

Ayrıca oyun, platformlar arasında destek yani çapraz platform desteğinden oluşuyor. Oyundaki içeriklerin bazıları NSFW “Not safe for work” şeklinde isimlendirilen uygunsuz görüntülerden oluşabiliyor. Bundan dolayı çocukların oynayacağı zaman oyun içeriklerinin denetlenmesi çok iyi olur.

ROBLOX

ROBLOX

Roblox, PC, mobil ve Web’den oynama seçeneği sunan ücretsiz online oyun platformu. Kullanıcılara oyun yapma şansı da veren Roblox, milyonlarca oyun içeriyor.

İndir

League of Legends: Wild Rift

2021 yılında piyasaya sürülen League of Legends: Wild Rift; en iyi MOBA’lar içinde yer alıyor. Oyunda şampiyonlar dengeli tutulmaya çalışılıyor. 5v5 güzel MOBA deneyimiyle oyuncuların eğlenceli zaman geçirmesini sağlıyor.

Mobil multiplayer oyunlar arasında yer alan League of Legends: Wild Rift’te maçlar yaklaşık olarak 15-20 dakika arasında sürmektedir. Aslında bu süre mobil oyunlar için uzun diyebiliriz. Bir MOBA oyunu ne gibi özelliklere sahip olması gerekiyorsa hepsini League of Legends: Wild Rift oyununda görmek mümkün.

League of Legends: Wild Rift

League of Legends: Wild Rift

League of Legends: Wild Rift ile sürükleyici bir MOBA dünyasını deneyimleyeceksiniz.

İndir

Unkilled

Multiplayer mobil oyunlar listemizdeki Unkilled oyunu, arkadaş ortamında oynanabilen oyunlardandır. Unkilled oyunu, yüksek kaliteli grafiklerden oluşuyor. Ayrıca işlemin arkasından oyunda çok sayıda efektler yer alıyor. Unkilled oyununda 40’ın üzerinde silah çeşidi var. Bu silahlar 5’ten çok silah sınıfından oluşuyor. 150’den fazla oyunda görev var.

Oyun aynı zamanda çeşitli gamepad’leride destekliyor. Arayüz açısından da incelendiğinde çok kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz. Unkilled oyununda özel görevlerin tamamlanmasının ardından elde edilen paralarla hem silahlar hem de paralar özelleştirilebiliyor. Ayrıca oyunda şampiyon olduktan sonra ekstra ödül kazanılıyor.

UNKILLED APK

UNKILLED APK

UNKILLED APK, 30 milyondan fazla oyuncusu olan ödüllü FPS aksiyon zombi oyunu. Güzel hikaye, harika oynanış, kolay kontrollerle en iyi FPS oyunlarından.

İndir

Critical Ops: Multiplayer FPS

Çok oyunculu ve üç boyutlu FPS oyunu olarak biliniyor. Silah oyunlarına meraklı olanların çok seveceği bir oyundur. Crital Ops: Multiplayer FPS oyununda iki farklı amaç vardır. Bombayı kuran veya bombayı imha eden ekibin içinde yer alabilirsiniz. Oyuncular dilerse oyunda klan oluşturabilirler. Oyun içinde var olan klana katılmakta mümkündür.

Critical Ops

Critical Ops

Critical Ops internet tarayıcınız üzerinde oynayabileceğiniz bir FPS oyunudur.

İndir

Guns Royale: Mobile Team PvP

Guns Royale: Mobile Team PvP; bloklu karakterlerden ve piksel grafiklerden oluşmaktadır. Oyunun içeriği; savaş ortasında hayatta kalmaya çalışılmasını konu edinmiştir. Yeni silahlar toplayarak oyunda seviye atlanabiliyor. Silahlar zemine rastgele dizilmiştir. Bu nedenle oyuncuların dikkatli toplaması gerekiyor.

Guns Royale

Guns Royale

Arenanın tek kurtulanı olmak için mücadele edin.

İndir

Command Conquer: Rivals X

En iyi Multiplayer oyunlar mobil listesi içinde yer alan Command Conquer: Rivals X; çok uzun süredir piyasada oynanıyor. Command Conquer: Rivals X oyunu; çok hızlı ve tempolu şekilde oynanmaktadır. Oyunda aksiyon sahneleri çoktur.

Küçük harita üzerinden; araçlarla piyade birimleri komuta edilebilir. Böylelikle savaştaki rakiplerle güçler Nod kardeşliği ve Küresel Savunma Girişimi şeklinde yönetilebiliyor.

Command & Conquer: Rivals

Command & Conquer: Rivals

Efsane gerçek zamanlı strateji oyunu Command & Conquer mobilde!

İndir

PUBG Mobile

Savaş oyunu olan PUBG Mobile’da 100 oyuncu bir adanın içine silah toplamak için düşer. Bu ada içinde ayakta kalan takım ya da kişi olma mücadelesi verilir. PUBG Mobile’da arkadaşlarla takım kurulup, tavuk yemeği mücadelesi verilebilir.

PUBG

PUBG

PC için PUBG, mobil için PUBG Mobile ve PUBG Mobile Lite, dünyanın en çok oynanan battle royale oyunu. Hemen şimdi yükleyin, rekabete katılın!

İndir

Mobile Legends: Bang Bang

En iyi MOBA oyunları arasında yer alan Mobile Legends: Bang Bang, yıllardır popülerliğini sürdürüyor. Oyunda pek çok karakter bulunuyor ve her karakter çeşitli yeteneklere sahip. Kaliteli grafiklere sahip olan yapımda amaç rakip takımın kulesini yıkmak.

Mobile Legends APK

Mobile Legends APK

Mobile Legends APK Android telefonlarda ücretsiz oynanabilir MOBA oyunudur. Gerçek rakiplere karşı 5’e 5 MOBA heyecanını yaşayın.

İndir

Clash Royale

Clash Royale’da rakip oyuncunun kulesini yıkmaya çalışıyorsunuz. Oyunda yer alan kartlar aracılığıyla rakip kuleye çeşitli savaşlar gönderebiliyorsunuz. Supercell tarafından geliştirilen Clash Royale, çok kolay bir oynanışa sahip.

Clash Royale APK

Clash Royale APK

Arenada savaşmaya hazır mısın? O halde Clash Royale’de yeteneklerini göster.

İndir

Clash of Clans

500 milyonu aşkın indirme sayısı ile dikkat çeken Clash of Clans, Supercell tarafından geliştirildi. Çevrim içi tabanlı strateji oyununda kurduğunuz köyü geliştirirken aynı zamanda saldırılara karşı korumaya çalışıyorsunuz. Ayrıca diğer köylere de saldırabiliyorsunuz.

Clash of Clans APK

Clash of Clans APK

Clash of Clans APK, Android platformunda yer popüler online strateji oyunudur.

İndir

FIFA Mobile

Electronic Arts tarafından sunulan FIFA Mobile (FIFA Futbol), 100 milyondan fazla indirme sayısı ile dikkat çekiyor. Çok sayıda takımın yer aldığı oyunda çeşitli maçlar yapabilirsiniz. Başarılı oynanış sistemine sahip olan yapımda çeşitli modlar bulunuyor.

 

FIFA Mobile Futbol APK

FIFA Mobile Futbol APK

FIFA Mobile APK, mobil oyunculara gerçekçi bir futbol deneyimi sunmayı amaçlayan en popüler futbol oyunu.

İndir

Kelimelik

Kelime oyunları oynamaktan keyif alan oyunculara hitap eden Kelimelik’te verilen harfleri kullanarak çeşitli kelimeler türetmeye çalışıyorsunuz. İster arkadaşlarınızla isterseniz diğer oyuncularla oynayabilirsiniz. Oyunda ayrıca sohbet özelliği de mevcut.

Kelimelik

Kelimelik

Kelimelik, dünyaca ünlü Scrabble oyunun Türkçe versiyonu olarak Android cihazlarımızdan oynayabileceğimiz keyifli bir kelime oyunudur.

İndir

Rocket League Sideswipe

10 milyonu aşkın indirem sayısına sahip olan Rocket League Sideswipe, arabalar ile futbol oynayabilmenize imkân tanıyor. Oyunda 1’e 1 ve 2’ye 2 maçlar yapılabiliyor. Çeşitli araçların yer aldığı oyunda araba kişiselleştirme sistemi de bulunuyor.

Rocket League Sideswipe APK

Rocket League Sideswipe APK

Rocket League Sideswipe APK, arabalı futbol oyunu. İnternetsiz oynama seçeneğiyle Rocket League Mobile Android telefonlarda.

İndir

Kendinizi Kaptıracağınız En İyi Hikayeli Oyunlar (2023)
OYUN

Kendinizi Kaptıracağınız En İyi Hikayeli Oyunlar (2023)

Oyun oynarken hikayenin bir parçası olduğunuz karakterlerin hissiyatlarının yaşandığı, gerçeği aratmayan hikayeli oyunlar listemizi aşağıda bulabilirsiniz.

Bu yazıda en iyi mobil multiplayer oyunlar listesi hazırladık. Peki, sizce en iyi online mobil oyun hangisi? Konu ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Başa dön tuşu