Xiaomi 64 MP telefon üzerinde çalışıyor!

Akıllı telefon dünyasında Megapiksel olayı resmen bir savaş haline geldi. Her geçen gün daha fazla artan bu Megapikseller nereye gidecek şimdi bilmesek de bugün çıkan sızıntılara nazaran, Xiaomi 64 MP kameralı telefon üzerinde çalışıyor!

Xiaomi 64 MP kameralı telefon ile rekabeti kızıştıracak!

XDA-Developers tarafından Redmi K20 Pro’nun MIUI 10 ROM‘unda bulunan kodlar 64 Megapiksellik bir ultra piksel modunu ortaya çıkardı. Ayrıyeten kodlar içerisinde “64MP DUAL CAMERA” yazması da çift kameralı bir aygıtın habercisi üzere gözüküyor.

İsabetli sızıntılarıyla tanınan Ice Universe’ün Weibo’da “Samsung’un 64 Megapiksel sensörü Redmi markalı gizemli bir aygıtta kullanılacak.” açıklaması da bu kodları doğrular nitelikte.

Fakat 64 Megapiksel kameralı yeni aygıtın, Xiaomi modellerinden biri olarak mı yoksa alt markası Redmi modellerinden biri olarak mı sunulacağı şimdi bilinmiyor. Ayrıyeten, yeni aygıtla Samsung ve Xiaomi büyük bir rekabetle karşı karşıya kalabilir.

Çünkü şimdi ismi bilinmeyen modelde, Galaxy A70S’de bulunan ISOCELL Bright GW1 isimli 64 Megapiksellik birinci sensörün kullanılacağı da sızıntılar ortasında. Bu durum da ister istemez iki şirket ortasında rekabet yaratacaktır.

Bu gizemli aygıtın donanım ve yazılım özellikleri konusunda şimdi hiçbir bilgi bulunmuyor. Önümüzdeki aylarda aygıtın ayrıntılarının da ortaya çıkması bekleniyor.

Başa dön tuşu