Huawei Mate X ertelendi! Yeni tarih ne zaman?

Huawei Mate X ertelendi! Samsung’un büyük umutlarla piyasaya sürmek istediği Samsung Galaxy Fold, birkaç ana sebepten dolayı beklenen performansı gösterememişti. Bunun üzerine Huawei cephesinin de bu türlü bir ertelemeye gidip gitmeyeceği tartışma konusu olmuştu. Çinli irtibat firması, erteleme argümanlarını yalanlamıştı.

Huawei Mate X ertelendi! Resmi açıklama geldi!

Huawei, merakla beklenen katlanabilir telefonunun gösterimini ve satışını erteledi. Bulunduğumuz ay itibariyle kullanıcıların önüne çıkması beklenen yeni model, firmanın birtakım çok önlemlerinden ötürü bir mühlet daha müşterilerini bekletecek. Aygıta, müşterileri için hazır olduğundan emin olmak ismine, kapsamlı testler uyguladıklarını söyleyen Asya şirketi, Galaxy Fold ile birebir akıbeti yaşamak istemediklerini belirtti.

Çin merkezli telekomünikasyon oluşumu, Güney Koreli markanın başarısız teşebbüsünden sonra kendilerinin ihtiyatlı bir yaklaşımı benimsediklerini de kelamlarına ekledi. Hatırlanacağı üzere Galaxy Fold, geçtiğimiz Nisan ayında piyasaya sürülmüştü lakin daha sonra fizikî meselelerden dolayı geri toplatılmıştı.

Huawei Mate X ne vakit çıkacak?

Katlanabilir telefon macerasına prestij kaybına uğramak için çıkmadıklarını söyleyen Çinli yetkililer, bu problemden daha büyük bir sorun ile uğraştıklarını belirttiler. Daha büyük bir sorun olarak nitelenen konu, nispeten test edilmemiş olan katlanabilir teknolojinin güvenirliği olarak değil Amerika Birleşik Devletleri’nin ticaret yasağının devam eden tesirleri olarak açıklandı.

Android işletim sistemi ile üretilen Huawei Mate X versiyonlarının piyasaya sürülüp sürülmeyeceği şimdi belirli değil. Çünkü üretim, Huawei’nin Donald Trump tarafından kara listeye alınmasından evvel başlamıştı. Huawei Mate X ne vakit çıkacak sorusuna verilen karşılık ise Eylül 2019 olarak açıklandı.

Başa dön tuşu