iOS 16.3 Beta 2 güncellemesi çıktı! İşte yenilikler

Apple, dün yakın vakitte çıkması beklenen iOS 16.3 güncellemesinin ikinci Beta sürümünü yayınladı. iOS 16.3 Beta 2 güncellemesinde Acil SOS özelliğinin kullanım hali için değişiklik mevcut. Pekala bu değişiklik nedir? Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

iOS 16.3 Beta 2 güncellemesinde Acil SOS kullanımı değişiyor

Acil SOS özelliği, iPhone’larda güç ve ses tuşlarından rastgele birinin birebir anda basılı tutulmasıyla etkinleşiyor. iPhone kullanıcılarının bu tuşlara basıldığı tuttuğu takdirde sürgü açılıyor ve hala basılı tutuluyorsa alarm sesiyle birlikte geri sayım başlıyor. Bu geri sayım bittiğinde de telefon, bulunduğu ülkenin acil durum servisini arıyor.

iOS 16.3 Beta 2 güncellemesinde ise Acil SOS için çalışma hali biraz daha farklılaşıyor. Yeni güncellemede güç ve ses tuşlarının basılı tutulduktan sonra geri sayımı bıraktığı takdirde iPhone acil servisi o denli arayacak.

iPhone’un şu anda geri sayım yaptıktan sonra arama yapmasına “Bekleterek Ara” ismi veriliyor. Yeni iOS Beta güncellemesindeki aramaya ise “Beklet ve Bırakarak Ara” olarak isimlendirildi. Beklet ve Bırakarak Orta özelliğinin açıklaması ise şu halde:

“Yan düğmeyi ve ses düğmelerinden birini daima basılı tutarsanız bir geri sayım başlar ve bir alarm çalar. Geri sayımdan sonra düğmeleri bırakırsanız iPhone acil servisleri arayacaktır.”

Bekleterek Orta özelliği için ise şu açıklama mevcut:

Yan ve ses düğmelerini basılı tutarsanız Acil SOS kaydırıcısı görünür. Onları tutmaya devam ederseniz bir geri sayım başlar ve bir ihtar sesi duyulur. Geri sayım sona erdiğinde de iPhone acil servisleri arar.

Siz okuyucularımız bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Apple’ın iPhone’lar için iOS 16.3 Beta 2 güncellemesinde test ettiği yeni Acil SOS kullanımını nasıl buldunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Başa dön tuşu