Huawei Mate X reklam afişlerinde görüldü

Huawei’in birinci 5G’li ve birebir zamanda birinci katlanabilir akıllı telefon modeli olan Huawei Mate X, birçok kişiyi hayli heyecanlandırmayı başarsa da şimdi satışa sunulmadı. Ne vakit satışa sunulacağı hakkında bilgi sahibi olmadığımız Mate X’in artık de birtakım afişleri ortaya çıktı. Bu posterler, aygıtın yakın zamanda satışa sunulabilme ihtimalini hayli bir artırıyor. İşte Mate X satış tarihi ile ilgili yeni detaylar…

Huawei Mate X geliyor

Samsung’un katlanabilir akıllı telefon modellerinde kimi meseleler ortaya çıkmıştı. Bu da Samsung Galaxy Fold’un satışa çıkış tarihinin biraz ertelenmesine sebep olmuştu. Huawei ise telefonunun satış tarihini hayli geç bir tarih olarak belirlemişti. Fakat artık ortaya çıkan bilgiler, Mate X’in belirtilen satış tarihinden daha erken bir tarihte satışa sunulacağı ön görüyor.

Weibo’da paylaşılan görselde Huawei Mate X’in reklam afişlerinin sergilenmeye başladığı görülüyor. Bu durum da telefon için belirtilen satış tarihi gelmeden Çin’de satışa sunulabileceği manasına geliyor.

Huawei Mate X için belirlenen satış fiyatlarına baktığımızda telefonun lansman sırasında 2.299 euro’luk bir fiyat etiketiyle satışa sunulacağı söylenmişti. Bu sayının Çin bölgesinde ise 14.999 yuan halinde yapılacağı belirtilmişti.

Başa dön tuşu