Huawei Nova 5i sonunda görüntülendi

Performans testlerinde daha evvel uzunluk gösteren Huawei Nova 5i modeli tanıtılmadan evvel görüntülendi. Huawei’nin 21 Haziran’da tanıtacağı modelin manzaraları TENAA platformuna eklendi.

Huawei Nova 5i 4 art kamera ile geliyor

Yakın vakitte özellikleri tekrar TENAA’da ortaya çıkan Huawei Nova 5i tasarımı yeniden birebir platforma karşımıza çıktı. Görünüş olarak Huawei P20 Lite 2019 modelinin dört kamera bulunan sürümü diyebiliriz. Ön panelde küçük bir delik olarak konumlandırılan ön kamerayla bir arada epey sade bir tasarım oluşturulmuş.

Tuş ve hoparlör dizilimi ise bildiğimiz üzere çevçevenin altında ve yan tarafında bulunuyor. Kamera diziliminin Honor 20 Pro‘yu andırmasının ötesinde ToF sensörü eklenerek P30 hissiyatı oluşturulmaya çalışılmış. Parmak izi okuyucusu da bilindiği üzere kamera alanının yan tarafında bulunuyor.

Huawei Nova 5i 1080 x 2310 çözünürlüklü yaklaşık 386 PPI bedeliyle birlikte 6.4 inç IPS LCD ekrana sahip olacak. 24 MP ana kamera bulunacak modelde 8 MP ve 2 MP çözünürlüklü kamera ve ToF 3D kamera ile birlikte toplam 4 art kameraya sahip olacak. Art ana kamera çözünürlüğü olan 24  MP ön kamerada da geçerli olacak. Aygıt işlemcisi Hisilicon Kirin 710 ve grafik çipi olarak Mali-G51 MP4 kullanması bekleniyor. İşletim sistemi olarak Android 9 Pie ismi geçse de Huawei’nin kendi işletim sistemini ekleme ihtimali küçük de olsa beklentiler ortasında yer alıyor.

Başa dön tuşu