Huawei ve Tencent yeni bir anlaşmaya imza attı

Çinli teknoloji devleri Huawei ve Tencent, Sichuan eyaletinde devam eden 7. Çin İnternet, Ses ve Görüntü Konferansı sırasında, akış hizmetleri konusunda işbirliği arayışı için bir mutabakat imzaladılar.

Huawei ve Tencent güçlerini birleştirdi

Anlaşmaya nazaran, görüntü platformlarında çalışanlar ortası hesaplara, işbirliğine dayalı süreçlere ve paylaşılan teknolojilere ulaşacaklar. Huawei cihaz kullanıcıları, Huawei Video uygulaması aracılığıyla, Tencent Görüntü uygulamasından daha düzgün bir HD ve kaliteli akış tecrübesi yaşayacaklar. Uygulama, akustik ve görsel efektleri güçlendirmek için artırılmış gerçeklik ve yüksek performanslı ses ve görüntü teknolojilerini Tencent Görüntü ile paylaşacak.

Penguin Pictures’ın CEO’su ve Tencent Holding Başkan Yardımcısı Sun Zhonghuai, işbirliğinin Tencent’in toplu görüntü kaynaklarının Huawei son kullanıcılarına ulaşmasına yardımcı olacağını söyledi. Huawei Görüntü ayrıyeten, ortaklarının görüntü içeriği için tüketici tercihlerini ve izleme alışkanlıklarını bilmelerini sağlayan kullanıcı talebi bilgilerine dayanarak içerik oluşturma konusunda geri bildirim sağlayacak.

Global bir bilgi ve irtibat teknolojisi altyapısı ve akıllı aygıt sağlayıcısı olan Huawei, her ne kadar teknoloji devlerinden ambargo yese de 170’ten fazla ülke ve bölgede faaliyet göstermekte ve dünya nüfusunun üçte birinin birbirine bağlanmasına yardımcı oluyor.

Başa dön tuşu