Oppo ile telefon çekmese bile arama yapılabilecek!

Çinli telefon üreticisi Vivo, MWC 2019 Şangay etkinliğine artırılmış gerçeklik gözlüğü ve 120W üstün süratli şarj ve 5G takviyesine sahip akıllı telefonu Vivo iQoo Neo’yu tanıtırken, rakibi Oppo MeshTalk teknolojisi ile dikkatleri üzerine topladı.

Zira, Oppo tarafından geliştirilen bu teknoloji sayesinde telefonun çekmediği durumlarda arama yapabilmek yahut ileti gönderebilmek mümkün. Tabi, bu süreçler kısıtlı bir bölge içerisinde gerçekleştirebiliyor.

Oppo MeshTalk ile her vakit arama ve iletileşme mümkün!

Oppo MeshTalk teknolojisine geçmeden evvel, Apple’ın WWDC 2019‘da tanıttığı Find My ile benzeri olduğunu söyleyebiliriz. Apple’ın geliştirdiği teknolojide aygıtta internet ilişkisi olmasa bile pozisyonunun tespit edilmesi sağlanıyor.

Bunun için etraftaki Apple cihazlara Bluetooth sinyali gönderiliyor. Oppo’nun geliştirdiği teknolojide ise açık alanda 3 kilometreye kadar bir menzil sunuluyor.

Tahmin edilebileceği üzere etraftaki aygıtlar birbirleri ortasında bir ağ kurularak köprü misyonu görülüyor. Oppo bu teknolojinin aygıtların pil tüketimini neredeyse hiç etkilemediğini ve batarya düşük olsa bile kullanılabildiğini belirtiyor.

Kısacası Oppo telefonlar ortasında bilgi transferi ile sinyale ve internet temasına erişilmesi hedefleniliyor. Oppo’nun yaptığı açıklamada birinci testlerin epey başarılı olduğu belirtiliyor. Fakat, Oppo MeshTalk teknolojisinin hangi telefonlarda yer alacağı ve ne vakit kullanıma sunulacağı açıklanmadı.

Başa dön tuşu