Huawei’yi bir darbe daha: hafıza kartı kullanamayacak!

Huawei için Google’ın münasebetlerini askıya alması ile başlayan süreç her geçen gün daha makûs hale geliyor. ARM’ın bağlantılarını askıya alması ile kısa vadede işlemci üretmesi engellenen Huawei hafıza kartı yasağı ile bir darbe daha aldı.

Huawei’nin hafıza kartı standartlarını belirleyen bir tertip olan SD Birliği’ne ( SD Association – SDA ) üye olması yasaklandı. Bu değişiklik hazi hazırda piyasada olan modeller ile SD ve microSD kart kullanımını etkilemiyor.

Huawei hafıza kartı yasağı ile karşı karşıya! microSD’ye veda!

İlerleyen günlerde satışa sunulacak olan yeni modellerde microSD hafıza kartlarına yer verilmesine ve bundan sonraki süreçte standartların belirlenmesinde Huawei’nin rol almasına müsaade verilmeyecek. SD Birliği bu yasağın ABD Tibaret Bakanlığı’nın buyruklarına uymak için getirildiğini doğruluyor.

SD Birliği’nden atılmak Huawei için mutlaka büyük bir darbe, lakin geçtiğimiz günlerde ilgilerini kesen şirketleri göz önünde bulundurursak, küçük kalıyor. Tüm bunların yanı sıra Huawei’nin ” Nano Memory Cards ” ismi altında kendi hafıza kartlarını kullanmaya başlamış olması bu sorunu çözüyor.

Başa dön tuşu