iMovie iOS yeni özellikler ile birlikte daha işlevsel!

Apple tarafından geliştirilen görüntü düzenleme uygulaması iMovie iOS uygulamasına birtakım yeni özellikler eklendi. Bu özellikler ortasında yeşil perde özelliği, 80 yeni sinema ve ClassKit dayanağı üzere özellikler yer alıyor. Yani iMovie iOS yeni özellikler ile birlikte çok daha fonksiyonel bir uygulama haline gelecek.

iMovie iOS yeni özellikler ile neler sunuyor?

Diğer görüntü düzenleme uygulamarının birçoklarında yeşil perde üzere özellikler yer alıyordu. Ancak iMovie’nin iOS uygulamasında bu özellik yer almıyordu. Artık yeni güncelleme ile birlikte yeşil perde özelliği, iMovie uygulamasında da kullanılabilir olacak. Bu sayede yeşil ya da mavi olan ögeler, görüntüden rahatlıkla kaldırılabilecek. Ayrıyeten ayrıntı ayarlarıyla birlikte dört noktalı maske efekti ve efektin gücü de ayarlanabilir.

Bu özelliğin yanı sıra artık uygulamada görüntüye şeffaf arka planlı görseller ve bölünmüş ekran efektleri de verilebilecek.

iMovie özelliklerinin iOS 13 işletim sistemi ile birlikte daha çok artması beklentiler ortasında yer alıyor. Ayrıyeten iPad’te de kullanımı mümkün olan iMovie uygulaması kullanılarak çok daha profesyonel videolar yapılabilecek.

Başa dön tuşu