Instagram’dan yeni güvenlik önlemi

Instagram, hesapların güvenliğini üst seviyeye çıkarmak ve çalınan hesapları tespit ederek eski kullanıcılarına tekrar sunabilmek için yeni güvenlik testleri yapıyor. Instagram yeni güvenlik önlemi ile çalınan hesapları kurtaracak.

Instagram yeni güvenlik tedbiri ile çalınan hesapları kurtaracak!

Instagram, hesap kurtarmayı kolaylaştıran ve hackerların birinci etaptaki hareketlerini zorlaştıran yeni bir uygulama içi hesap kurtarma özelliğini test ediyor. Hesabınızın çalındığını farkettiğinizde yapmanız gereken süreçler uygulama üzerinde ayrıntılandırılacak.

Sadece e-posta yahut bir takviye formu doldurup beklemek zorunda kalmayacaksınız. En sık kullandığınız e-posta adresiniz yahut telefon numaranız üzere bağlantı bilgileri istendikten sonra verdiğiniz irtibat bilgilerine altı haneli bir kod gönderilecek.

Ayrıca Instagram, bilgisayar korsanlarının hesabınızı farklı bir aygıttan ele geçirirken e-posta yahut telefon numarası kodlarını kullanması sırasında size bildirim gönderecek ve farklı aygıtlardan giriş yapan kullanıcılardan anında haberdar olacaksınız.

Bu yeni metotta hacker, kullanıcı ismi ve irtibat bilgilerinizi değiştirmiş olsa bile hesabınızı kurtarabileceksiniz. Zira daha evvelki tüm e-posta, kullanıcı adı ve şifreleriniz talebiniz üzerine otomatik sorgulanacak.

Uygulama içi hesap kurtarma süreçlerinin şimdi ne vakit kullanıcılara sunulacağı muhakkak değil. Uygulama bu adımla, kullanıcıların siber güvenlik grubundan takviye beklemesi yerine, uygulama içerisinde bir hesabı büsbütün geri kazanabilmesini sağlamayı planlıyor.

Açıkçası Gmail’de olan bu uygulama içi güvenlik süreçlerinin, milyonlarca kullanıcısı olan platform için biraz geç kalınmış bir atak üzere gözüküyor.

Başa dön tuşu