Intel 10nm işlemcilerini tanıttı

Dünyanın en büyük bilgisayar gösterilerinden biri olan Computex 2019 kapılarını açtı. Birçok üretici bu kapsamda yeni jenerasyon eserlerini görücüye çıkardı. Bu üreticilerinden biri de Intel. Intel 10nm işlemciler etkinlikte tanıtıldı. Daha evvel oyun performansı açıklanan işlemciler böylece netlik kazandı.

Intel 10nm işlemciler sahneye çıktı

Intel 10nm işlemcileri tanıtıldı. Computex 1019 kapsamında tanıtılan 10. kuşak 10nm işlemciler düzenlenen bir konferansta görücüye çıktı. 10nm işlemciler hakkında net bilgiler vermekten kaçınan şirket sırf ana başlıklar halinde ayrıntılar verdi. Ice Lake işlemcilerde dikkat çeken özelliklerden biri yenilenen entegre ekran karşı takviyesine sahip olması. 1080p çözünürlükte oyun dayanağı sunan işlemciler, 4K çözünürlüklü oyunları da kâfi denebilecek düzeyde oynatabilecek.

Intel 10nm işlemciler yapay zeka takviyesine sahip. Yani bu işlemciler kullanıcısının hareketlerini öğreniyor ve buna bağlı olarak kendini geliştiriyor. Bu sayede kullanıcı daima yaptığı süreçler konusunda sürat kazanıyor.

10nm Ice Lake işlemciler uygun donanım özellikleri ile birlikte 16 saatlik bir kullanım mühleti sunuyor.

Şirket işlemcilerin fiyatı konusunda net bir açıklama yapmadı.

Başa dön tuşu