iOS 12.4 ve watchOS 5.3 beta sürümleri yayınlandı!

iOS 12.3 tam sürümü çıktıktan iki gün sonra iOS 12.4 beta 1 sürümü çıktı. Beta sürümü şu an yalnızca geliştirici hesabına sahip kullanıcılar tarafından indirilebiliyor. Güncellemenin halka açık beta sürümünün bir kaç hafta içerisinde yayınlanması bekleniyor.

iOS 12.4 ve watchOS 5.3 beta sürümleri çıktı

Eğer siz de geliştirici hesabına sahipseniz ve gerekli beta profilleri iOS aygıtınızda yüklü ise  güncellemeyi Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme kısmından indirebilirsiniz.

Geliştirici hesabına sahip değilseniz lakin yeniden de beta sürümünü kullanmak istiyorsanız bir mühlet daha beklemeniz gerekiyor. Halka açık beta sürümünün 1 hafta içerisinde çıkması bekleniyor.

Halka açık beta sürümü çıktığında güncellemeyi indirmeniz hayli kolay olacak. Bunun için tek yapmanız gereken beta.apple.com sitesine girmek ve halka açık beta sürümünü seçerek gerekli yönergeleri takip etmek.

iOS 12.4 beta 1 sürümü çeşitli kusur gidermeleri içeriyor ve birtakım performans iyileştirmeleri sunuyor. Bunun dışında bir yenilik göze çarpmıyor. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan iOS 12.3 tam sürümü ile birlikte iPhone ve iPad’lere TV uygulaması eklenmişti.

Bu uygulama ile sinema satın alabiliyor, ya da onları kiralayarak izleyebiliyordunuz. Ayrıyeten güncelleme ile Apple Music uygulamasına yeni özellikler ekleniyordu.

WatchOS 5.3 beta 1 sürümü ise yeniden geliştirici hesabına sahip kullanıcılar tarafından indirilebiliyor.

Güncellemenin halka açık beta sürümünün bir hafta içerisinde yayınlanması bekleniyor. Güncelleme kusur gidermeleri dışında kıymetli bir yenilik içermiyor.

Başa dön tuşu