iOS 13 Beta 2 çıktı! Yeni kamera özellikleri geldi!

Apple, WWDC 2019 etkinliğinde tanıtımını gerçekleştirdiği iOS 13 sürümünü sonraki gün geliştiricilerin kullanımına sunmuştu. Ortadan geçen üç haftanın akabinde iOS 13 Beta 2 sürümü yayınladı.

Eylül ayında yeni iPhone modelleri tanıtıldıktan çabucak sonra final sürümü kullanıcılar ile buluşturulacak olan iOS 13, karanlık mod desteğinden Face ID‘nin daha süratli hale gelmesine kadar onlarca yeni özelliğe konut sahipliği yapıyor.

iOS 13 Beta 2 ile yeni kamera özellikleri geldi!

WWDC 2019 etkinliğinde iOS 13 işletim sistemi tanıtılırken kamera tarafında anlatılan yenilikler birinci beta sürümünde yer almıyordu. Lakin, iOS 13 Beta 2 ile birlikte portre aydınlatma denetimi sağlayan ve ışığın yoğunluğunu değiştirmeye imkan tanıyan Highkey Mono özelliği kullanıma sunuldu.

iOS 13 ile sunulan başka özellikleri hatırlamak gerekirse: Kullanıcıların en büyük beklentilerinden olan ve daha evvel Mac modellerinde kullanıma sunulan karanlık mod nihayet iPhone, iPad ve iPod Touch’a geldi. Apple’ın iOS ile birlikte sunduğu tüm uygulamalar bu dayanağı sahip.

Ayarlar’dan Fotoğraflar uygulamasına ve hatta Takvim uygulamasına kadar tüm uygulamalar yeni arayüz ile uyumlu hale getirildi. Örneğin, karanlık mod açık haldeyken müzik uygulamasında müzik kelamları beyaz renkte gösteriliyor.

Face ID yüzde 30 daha süratli hale getirildi. Uygulamaların ve güncellemelerin boyutlarında ise yüzde 50 oranında tasarruf sağlanıyor.

iOS 13 Beta 2 nasıl yüklenir?

iOS’un Beta sürümünü aygıtınıza yükleyebilmeniz için varsayım edebileceğiniz üzere cihazınızın UDID kaydının yapılmış olması, yani bir geliştirici hesabına sahip olmanız gerekiyor. geliştirici olmadan da yükleme yapmak mümkün.

Buraya tıklayarak iOS,tvOS ve iPadOS üzere tüm yazılımların Beta sürümlerine ulaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu