Samsung’dan güvenli e-posta uygulaması geliyor

Geçtiğimiz aylarda Samsung telefon kullanıcıları Google’dan bir e-posta aldı. Google, Samsung kullanıcılarını aygıtlarındaki standart e-posta uygulamasının inançsız olduğunu bildirerek uyardı. Şirket ise bu durumun önüne Samsung Email Plus isimli yeni e-posta uygulaması ile geçecek.

Samsung Email Plus ismiyle yeni e-posta uygulamasını sunacak!

Samsung’un e-posta uygulamasındaki güvenlik sorunu birçok akıllı telefon kullanıcısını huzursuz etmişti. Google’ın da kullanıcılara güvenlik sorunu ile ilgili e-posta göndermesiyle de sorun epey ciddileşti.

İlk başlarda Samsung, sorunun basit ve çözülebilir bir hata olduğunu argüman etse de, güvenlik konusundaki şikayetlerin artmasıyla farklı tahlil yolları planlamaya başladı.

Samsung ise bu sorunu e-posta uygulamasına dağıtacağı güncellemelerle çözemeyeceğini düşünerek, yeni bir karar aldı. Şirketin kısa müddet içerisinde kullancılara yeni e-posta uygulamasını sunması bekleniyor.

LetsGoDigital tarafından sızdırılan rapora nazaran Samsung’un yeni e-posta uygulaması ‘Email Plus’ ticari markasıyla kullanıcılara sunulacak. Ayrıyeten uygulamanın da Samsung Galaxy Note 10 ile kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Ayrıca bu uygulama Google Play Store‘da listelenmiş olsa da, sadece Samsung tarafından yapılan akıllı telefonlar ve tabletlerle uyumlu olarak kullanıcılara sunulacak. Bu nedenle bu uygulamayı Android kullanıcıların hepsi kullanamayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu