Açılır kameralı OnePlus 7 Pro dayanıklılık testinde!

Amiral gemisi katili OnePlus’ın açılabilir kameraya ve 90 Hz yenileme suratı sunan bir ekrana konut sahipliği yapan OnePlus 7 Pro modelini tanıtmasının üzerinden yalnızca birkaç saat geçerken, JerryRigEverything‘den dayanıklılık testi geldi.

Dayanıklılık testine geçmeden evvel aygıtı kısaca hatırlamak gerekirse: 6.67 inçlik AMOLED ekranı 1440 x 3120 piksel çözünürlük sunan OnePlus 7 Pro, gücünü 7 nm fabrikasyon süreci ile üretilen Snapdragon 855 işlemciden alıyor.

OnePlus 7 Pro dayanıklılık testi yayınlandı!

Ekran çizilmesi ile başlayan dayanıklılık testinde cihazın ekranı beşinci düzeye kadar direnç gösterirken, altıncı düzeyden itibaren ekranda önemli çizikler oluşuyor. Koruma teknolojisi açıklanmazken, sonuçlar Gorilla Glass 5 ile misal.

OnePlus 7 Pro’nun her iki tarafında yer alan kamera bıçak darbeleri karşısında dayanıklılığını sergileyerek çizilmezken, telefonun yan kısımları öteki rakipleri ile emsal formda bıçak darbeleri sonrasında basitçe hasar alıyor.

Ekran ateşe maruz bırakıldığında leke oluşması hayli uzun sürüyor. Ekrandan parmak izi okuyucunun çalıştığı kısıma hasar verildiğinde parmak izi okunmaya devam ediyor. Son olarak OnePlus 7 Pro bükülme testinden muvaffakiyetle geçiyor.

Başa dön tuşu