iOS 13 Beta çıktı! iOS 13 Beta nasıl yüklenir?

Teknoloji dünyasının merakla beklediği WWDC 2019 aktifliği gerçekleşti ve iOS 13 sürümü resmen duyuruldu. Karanlık mod dayanağından Face ID‘nin daha süratli hale gelmesine kadar onlarca yeni özellik kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Eylül ayında yeni iPhone modelleri tanıtıldıktan çabucak sonra yayınlanması beklenen iOS 13 için birinci Beta çıktı. Bu sayede geliştiricilerin uygulamalarını Apple’ın yeni taşınabilir işletim sistemi ile uyumlu hale getirmesi hedefleniyor.

iOS 13 Beta yayınlandı!

Kullanıcıların en büyük beklentilerinden olan ve daha evvel Mac modellerinde kullanıma sunulan karanlık mod nihayet iPhone, iPad ve iPod Touch’a geldi. Apple’ın iOS ile birlikte sunduğu tüm uygulamalar bu dayanağı sahip.

Ayarlar’dan Fotoğraflar uygulamasına ve hatta Takvim uygulamasına kadar tüm uygulamalar yeni arayüz ile uyumlu hale getirildi. Örneğin, karanlık mod açık haldeyken müzik uygulamasında müzik kelamları beyaz renkte gösteriliyor.

Face ID yüzde 30 daha süratli hale getirildi. Uygulamaların ve güncellemelerin boyutlarında ise yüzde 50 oranında tasarruf sağlanıyor.

iOS 13 Beta nasıl yüklenir?

iOS’un Beta sürümünü aygıtınıza yükleyebilmeniz için iddia edebileceğiniz üzere cihazınızın UDID kaydının yapılmış olması, yani bir geliştirici hesabına sahip olmanız gerekiyor. geliştirici olmadan da yükleme yapmak mümkün.

Ancak, şimdi beta profili yayınlanmadığı için geliştirici hesabı olmayanların bir müddet daha beklemesi gerekiyor. Geliştirici hesabı olanlar ise IPSW evrakını indirerek direkt yeni iOS sürümünü test edebiliyorlar.

Buraya tıklayarak iOS,tvOS ve iPadOS üzere tüm yazılımların Beta sürümlerine ulaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu