iOS 13 bilinmeyen numaralardan kurtarıyor!

Son yıllarda bilinmeyen numaraların anket şirketleri üzere alanlarda faaliyet gösteren şirketlerin reklam kampanyaları için sıkça kullanılması nedeniyle, birçok kişi bilinmeyen numaraları engellemek için farklı tahliller kullanıyor.

GSM operatörleri kullanıcılar bilinmeyen numaraları direkt engelleme imkanı sunuyor. Buna ek olarak genelde kullanıcılar akıllı telefonlarına yükledikleri davet engelleme uygulamaları ile bu süreci gerçekleştiriyor.

iOS 13 bilinmeyen numara meselesini ortadan kaldırıyor!

WWDC 2019’da tanıtılan iOS 13 bilinmeyen numaraları bir sorun olmaktan çıkaracak. Bu özellik etkin hale getirildiğinde yalnızca telefon rehberinde yahut e-posta kayıtlarında yer alan bir numaradan bildiri geldiğinde telefon çalıyor.

Bilinmeyen numaralardan gelen aramalar sesli bildiri kutusuna yönlendiriliyor. Bu sayede kullanıcının hiç bir süreç yapmasına gerek kalmazken, isteyen bireyler sesli ileti bırakarak kendini tanıtabiliyor.

Bilinmeyen numaralar için esaslı bir tahlil olsa da, günlük hayatta sıkıntılara yol açabilir. Ünlüler, toplumsal medya fenomenleri ekseriyetle bilinmeyen numaralardan gelen aramalara karşılık vermiyorlar. Lakin,  standart bir kullanıcının tüm bilinmeyen numaraları engellemesi, çoklukla o anda ona ulaşması gereken bir yakınının / arkadaşının eforlarının boşa gitmesi ile sonuçlanıyor.

iOS 13 bilinmeyen numaraları engelleme özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Bilinmeyen numaraları engelliyor musunuz? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Başa dön tuşu