Spotify özelliği yayınlanmadan ortaya çıktı

En son “Car Thing” donanımıyla gündeme gelen Spotify, resmi olarak tanıtmadığı fakat kodlarla ortası düzgün olan meraklı bir geliştirici tarafından “Sosyal Dinleme” özelliği keşfedildi.

Spotify Toplumsal Dinleme özelliği keşfedildi

Sürekli yenilikler peşinde koşan çevrimiçi müzik alanının başkanı pozisyonunda bulunan Spotify, bu sefer karşımıza Sosyal Dinleme özelliği ile çıktı. Meraklı geliştirici Jane Manchun Wong tarafından keşfedilen özellik, birden fazla arkadaşın tıpkı müziği birlikte dinlemesini sağlıyor. Herkes kendi aygıtından bağlanıp gerçek vakitli olarak liste oluşturup, müzik ekleyip dinleyebiliyor. Bağlanan bireyleri profil fotoğraflarıyla bir arada görüntülediğiniz uygulama, bilhassa yakın arkadaşları ve genç çiftleri keyifli edecek üzere görünüyor.

Arkadaş ortamlarında, çok sayıda insanın müzik çalmak istediği yahut en azından çalma sırasına müzik ekleyebileceği bu bilhassa bir diğerinin listesini kullanma yahut herkesin kendi aygıt yada hesabını kullanma kaygısı ortadan kayboluyor. Bluetooth hoparlör yahut Wi-Fi üzerinden müzik çalmaya başladığınızda uygulama Sosyal Dinleme ile bağlı ve listede gözüken kullanıcıları listeliyor ve karışıklık olmadan liste oluşturulabiliyor.

Bu yeni özellik şu an için yalnızca Android platformunda test edilebiliyor. iOS platformuna ne vakit geleceği şimdi muhakkak değil.

Başa dön tuşu