Samsung, satış rakamları konusunda düşünceli

Samsung satış rakamları konusunda birçok analist olumsuz düşünüyor. Bilhassa Huawei ile Amerika ortasındaki gerginlik, Güney Kore temsilcisinin kârını ziyadesiyle düşürebilir. Pekala, teknoloji markası satış rakamları konusunda ne düşünüyor? Olumlu ve umutlu mu yoksa olumsuz ve negatif mi?

Samsung satış sayıları istenen geliri sağlayabilecek mi?

Akıllı telefon pazarındaki yavaşlama ve ABD-Çin ticaret savaşı, taşınabilir telefon üretimi konusunda son derece başarılı olan Samsung’u düşündürüyor. Samsung, bu bağlamda, akıllı telefon ve çip pazarlarındaki belirsizliklerin yanı sıra, ABD-Çin kriziyle ilgili süregelen tansiyonlar yüzünden ikinci çeyrekte işletme kârında keskin bir düşüş bekliyor.

Teknoloji ve yazılım grubu bugün yaptığı açıklamada, 30 Haziran’da sona eren üç aylık periyotta geçen yıla nazaran, yüzde 56’lık bir düşüş ile, tahmini olarak, 5.6 dolarlık işletme karını kaybedeceğini söyledi. Şirketin, ayrıyeten, bir evvelki yıla nazaran yaklaşık yüzde 1o’luk bir düşüşle 47 milyarlık bir gelir elde etmesi planlanıyor. Son olarak, Galaxy Fold sıkıntısında istediğini elde edemeyen lakin pes de etmeyen Samsung, telefon fiyatlarındaki artıştan da muzdarip.

Başa dön tuşu